"מאחלת לך הצלחה בישיבה של מעלה" - המכתב המצמרר להרוג מירון
שלמה זלמן ליבוביץ ז"ל (בעיגול). (צילום: באדיבות המצלם/תיעוד מבצעי איחוד הצלה)

חדשות

"מאחלת לך הצלחה בישיבה של מעלה" - המכתב המצמרר להרוג מירון

מכתבה המצמרר של שרה ליבוביץ לבנה, שלמה זלמן ליבוביץ ז"ל, שנספה באסון מירון, ולא הותיר עין יבשה. המכתב המלא - בפנים

   
"מאחלת לך הצלחה בישיבה של מעלה" - המכתב המצמרר להרוג מירון
שלמה זלמן ליבוביץ ז"ל (בעיגול). (צילום: באדיבות המצלם/תיעוד מבצעי איחוד הצלה)
אא

שרה ליבוביץ, אמו של הבחור שלמה זלמן ליבוביץ ז"ל שנספה באסון מירון בהיותו בן 19 בלבד, כתבה לו מכתב מצמרר לרגל תחילת זמן חורף, ל"ישיבה של מעלה".

המכתב שלא הותיר עין יבשה נפתח כך: “שלמה שלי האהוב, והיקר יום שישי ב’ חשון. לומד במתיבתא של רבי שמעון? איזה מסכת? כמו שהייתי מאחלת לך בהצלחה בישיבה פה בעולם. מאחלת לך המון הצלחה בישיבה של מעלה. בטוח אתה מתענג! תמיד אהבת ללמוד ולדעת להתפלפל ולחקור.

6:24 בבוקר עכשיו יום שישי. איך התחיל לך הזמן למעלה? תספר לי מי החברותא שלך. הייתי צריכה ללכת למחברת ולכתוב לך בכתב יפה ומסודר. אבל פשוט זה הדף שהיה לידי עכשיו אז לא משנה. אני מתגעגעת!!!!!!!! מי החברותא שלך? גם שם יש סדרים, סדר א'??

אתה ישן באותו חדר כמו בזמן שעבר? או עברת לחדר אחר? עוברים מחדר לחדר שם? כמו שפה בעולם? התפללתי עליך “והערב נא” כך אני מתפללת עליך עכשיו שיערב לך הלימוד למעלה שם אין ניסיונות של טכנולוגי’ה מתקדמת, אין נגנים... פחדת שתמשך אחריהם ובקשת שנמשיך להתפלל שתמיד תהיה שמח עם התורה. ותמיד יערב עליך. אז תפילתנו התקבלה… ולמעלה בטוח יש לך ערבות בתורה. בטוח אתה נהנה שם. המון חושבת עליך! איך היה שהגעת למעלה ומצאת עצמך במקום שחשבת וחשבנו כולנו שיקח שנים מאוחר יותר.

רבקה ואברהם מדברים עליך בגעגועים גם לאבא קשה לראות בחורים אחרים... סבתא מחכה שבדרך לישיבה תכנס ותגיד לה שלום. עם החיוך וההתעניינות שלך... השם בחר אחרת ואתה למעלה בטוח מבין למה.

תהיה אם אתה יכול מליץ יושר על כולנו שנחיה באמונה אמיתית, בשמחה אמיתית! באחדות ובאהבה ובביטחון. שנזכה לחזור בתשובה שלימה לפני בא הגאולה. תהיה מליץ יושר על כל עמ”י. המון הצלחה בזמן החדש !!!!! עם החברותות החדשות !!!

גם שם אתה מסכם להם ? את השיעור? שבת שלום, אוהבת אימא". חתמה שרה ליבוביץ את מכתבה המרגש.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך