אביו של יהודה גואטה הי"ד ביקש מהשופטים לגזור עונש מוות למחבל
צומת תפוח. (צילום:מאת תמר הירדני - צילמתי, ייחוס, https://he.wikipedia.org/w/index.php?curid=765157)

חדשות

אביו של יהודה גואטה הי"ד ביקש מהשופטים לגזור עונש מוות למחבל

בדיון טיעונים לעונש של המחבל מונתצר שלבי ביקש אביו של יהודה גואטה הי"ד מהשופטים לגזור עליו עונש מוות, וכך גם אביו של הפצוע בניה פרץ. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו התייחס לאמירת המחבל על הר הבית "אנחנו צריכים להבין מול מה אנחנו נלחמים. צריך למחוק להם כל שביב של תקווה".

   
אביו של יהודה גואטה הי"ד ביקש מהשופטים לגזור עונש מוות למחבל
צומת תפוח. (צילום:מאת תמר הירדני - צילמתי, ייחוס, https://he.wikipedia.org/w/index.php?curid=765157)
אא

בדיון טיעונים לעונש של המחבל מונתצר שלבי, שביצע את פיגוע הירי בצומת תפוח, דיברו אבותיהם של יהודה גואטה הי"ד שנרצח בפיגוע ושל בניה פרץ שנפצע קשה. האבות דרשו לגזור עונש מוות על המחבל, בכדי להרתיע מחבלים נוספים. בסוף הדיון ציין המחבל כי ביצע את הפיגוע בגלל 'אל אקצה'. 

בדיון, שהתקיים הבוקר (ב') בבית המשפט הצבאי יהודה במחנה עופר, העידו נציגי המשפחות על הפגיעה שחוו.

אלישע גואטה, אביו של יהודה הי"ד, תיאר את גודל האבדן "הייתה לו רגישות לא נורמלית לחברים שלו.. הייתה לו אהבת ישראל גדולה, אהבת הארץ רצינית. זה פגע בנו במשפחה הגרעינית, במעגלים הרחבים יותר של המשפחה, ובקהילה וגם בחברים הקרובים שלו. זה ממש חלל, תהום שאי אפשר לגשר עליו, תחושה של קטיעת איבר, פגיעת איבר מהגוף".

אביו של יהודה הי"ד ביקש מהשופטים לגזור עונש מוות על המחבל "על התהום והחלל שנפער אי אפשר לגשר, אבל נבקש מבית המשפט להשית על המחבל את חומרת העונש שאפשר, ממש גזר דין מוות, כי זה מה שמגיע לו. אם הנשק לא היה מתפוצץ לו ביד האסון היה נוראי יותר, חייבים למנוע את הרצח הבא".

גם עופר פרץ, אביו של בניה פרץ שנפצע קשה בפיגוע, תיאר בפני השופטים את מצבם "כל המעגלים סביבו נפגעו, חברים שלו, המשפחה המורחבת..". הוא ביקש מהשופטים להטיל את העונש החמור ביותר על המחבל "אני בא בשם בניה, בשם המשפחה שלי, בשם אשתי ובשמי, כדי להעיד כאן על מנת שבית המשפט ישקול להטיל על הרוצח הנאשם את מירב העונש שיש בחוק. לא רק בשבילי, בשביל בניה, בשביל להרתיע אנשים כמותו – שפלים, רוצחים, שלא יבואו לעשות מעשה כזה עוד".

עוד אמר פרץ "הפגיעה היא קשה למשך שנים לא ידועות, אני חייב להיות חזק בשביל בניה, בשביל המשפחה שלי. אנחנו לא נתכופף בפני הטרור ולא נרכין ראש. נעמוד בקומה זקופה כדי להגיד לא עוד. אנחנו לא מחפשים נקמה, אלא בשביל ההרתעה, שמשפחה אחרת לא תיפול לתהום הזה".

בסוף הדיון אמר המחבל כי ביצע את הפיגוע בגלל 'אל אקצא' – הר הבית.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את משפחת גואטה כנפגעי עבירה מסר לאחר הדיון "היינו במעמד מאוד קשה, שהרב אלישע גואטה דיבר על אבדת בנו. ושמענו גם את משפחת פרץ על פציעתו הקשה של בניה. אנחנו פה לא רק בשביל להוציא קיטור, אלא כי הגיע הזמן לשנות את המציאות. הרב אלישע ביקש מהשופטים לתת גזר די מוות למחבל, הגיע הזמן להילחם במלחמה הזו עד הסוף. בספר החוקים הצבאי גזר דין מוות זה העונש האולטימטיבי לרצח, ומאסר עולם זו רק חלופה. אז הגיע הזמן שהשופטים גם יכוונו לכיוון הזה".

עו"ד בלייכר מחה על התבטאותו של המחבל "בסוף הדיון המחבל ברוב חוצפתו העזה אמר שעשה את הפיגוע בגלל הר הבית, אל אקצה בלשונו. אנחנו צריכים להבין מול מה אנחנו נלחמים. כל עוד תהיה להם תקווה שהם יכולים לנצח אותנו במאבק על הארץ, שיש להם זכות על הר הבית, אנחנו נספוג עוד פיגועים כאלה. צריך למחוק להם כל שביב של תקווה כזו".

אלישע גואטה אביו של יהודה הי"ד מסר לאחר הדיון "אנחנו חוזרים ודורשים מבית המשפט הצבאי לצאת מהקופסה, מהחשיבה המקובעת, וליישם את מה שכתוב בפסיקה הצבאית – גזר דין מוות למחבל הנאלח והנתעב. אחרת אי אפשר למנוע את הרצח הבא".

גואטה התייחס למשפחת המחבל ולסייענים שעזרו לו להימלט "אנחנו דורשים להגלות את המשפחה שלו, אולי לסוריה. לא לתת, בטח לא לילדים שלו, להגיע לכנרת ולהעלות תמונות לפייסבוק. את הסייענים עצמם להכניס למאסר עולם, אבל את המחבל הנאלח – גזר דין מוות בלבד. זה הדבר היחיד שימנע את הרצח הבא".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך