גלריה: מסורת של שמחה: אלפים השתתפו בהקפות שניות בכפר חב"ד
צילום: אהרלה קרומבי

חדשות

גלריה: מסורת של שמחה: אלפים השתתפו בהקפות שניות בכפר חב"ד

מכל הארץ נהרו אמש לכפר חב"ד להשתתף בשמחת ההקפות השניות שמתקיימות כבר למעלה מ-70 שנה ● האירוע התקיים בהתאם למגבלות התו הירוק ● יו"ר ועד כפר חב"ד הרב שמעון רבינוביץ: "גם תחת הגבלות הבריאות והבטיחות, הצלחנו לאחד את עם ישראל לאירוע של שמחה יהודית בטהרתה"

   
גלריה: מסורת של שמחה: אלפים השתתפו בהקפות שניות בכפר חב"ד
צילום: אהרלה קרומבי
אא

"אשור אשירה לכבוד התורה": בשטח פתוח תחת כיפת השמים במרכז כפר חב"ד, התקיימו במוצאי שמחת תורה ההקפות השניות הגדולות בישראל. ששת אלפים אנשים, נשים וטף, מכל רחבי הארץ הגיעו לשמוח בשמחתה של תורה, לצד רבנים חשובים, חברי כנסת, אישי ציבור ובכירים בכוחות ההצלה והביטחון. גלריה: מסורת של שמחה: אלפים השתתפו בהקפות שניות בכפר חב''ד

הפיקוח קפדני של משטרת ישראל, הנחיות הבריאות של התו הירוק והגבלות בטיחות מחמירות בעקבות אסון מירון, לא מנעו מהאלפים להביע את אהבתם לתורה ולרקוד יחד עם ספרי התורה עד השעות הקטנות של הלילה. לאור החשש הגדול על קיום האירוע ועל מנת לעמוד מתנאי התו הירוק, החליטו במועצה האזורית שדות דן בראשות מר דוד יפרח וסגנו ר' בנימין ליפשיץ, מנכ"ל המועצה מר שאול צבעוני וקב"ט המועצה מר אילן קרני יחד עם ועד כפר חב"ד בראשות הרב שמעון רבינוביץ להעביר את האירוע המסורתי שמתקיים בתוך בית הכנסת 'בית מנחם', אל תחת כיפת השמיים ברחבת החניה הגדולה שמחוץ לשטח בית הכנסת. 
גלריה: מסורת של שמחה: אלפים השתתפו בהקפות שניות בכפר חב''ד

בין החוגגים היו גם אח"מים רבים, ביניהם גם ראש עיריית ירושלים לשעבר חבר הכנסת ניר ברקת, וחברי הכנסת יואב גלנט, דוד ביטן, שלמה קרעי, ראש המועצה האזורית שדות דן מר דוד יפרח ואישי ציבור רבים נוספים. נבחרי הציבור התקבלו במקום על ידי יו"ר ועד כפר חב"ד הרב שמעון רבינוביץ, שעמד מאחורי ההפקה המורכבת וניצח על האירוע יחד עם המועצה האזורית שדות דן וחברי ועד כפר חב"ד.
גלריה: מסורת של שמחה: אלפים השתתפו בהקפות שניות בכפר חב''ד

את המוני החוגגים הקפיץ הזמר החב"די ר' נמואל הרוש יחד עם תזמורתו של בני לאופר, שהרקידו והלהיבו את קהל האלפים במוזיקה חסידית מאחדת.

סגן יו"ר המועצה האזורית שדות דן ר' בנימין ליפשיץ הודה לכוחות הביטחון, לראש המועצה האזורית שדות דן מר דוד יפרח, למנכ"ל המועצה, קב"ט המועצה ולכל מי שטרח לטובת קיום האירוע ואמר כי: "אירוע הקפות שניות בכפר חב"ד, הפך למותג כלל ישראלי ולסמל של הפצת מעיינות היהדות והחסידות במאור פנים ובשמחה. אלפי החוגגים שהשתתפו גם השנה הוכיחו, כי לא ניתן לעצור את המסורת היפה הזאת שמאחדת את כל גווני הקשת של עם ישראל, בלי הבדלים בין עדות ומנהגים. רק שמחה אמיתית לכבודה של התורה".גלריה: מסורת של שמחה: אלפים השתתפו בהקפות שניות בכפר חב''ד

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך