שמחה ברוממות ובענווה מופלאה: הקפות שניות עם הינוקא הקדוש
מקבץ תמונות מתוך האירוע הקדוש

חדשות

שמחה ברוממות ובענווה מופלאה: הקפות שניות עם הינוקא הקדוש

הקפות שניות התקיימו אתמול בכל רחבי הארץ, גם בחוצות היוצר בירושלים נחגגו ההקפות עם הינוקא הקדוש, נכדו של הבבא סאלי, והצדיק מסגולת ים המלח. ומה אמר הינוקא לרב רביד באמצע הריקודים עם ספרי התורה? ומדוע ביקש הצדיק להביא את הכתבים הקדושים בזמן הריקודים?

   
שמחה ברוממות ובענווה מופלאה: הקפות שניות עם הינוקא הקדוש
מקבץ תמונות מתוך האירוע הקדוש
אא
מקבץ תמונות מתוך האירוע הקדוש

ערב בלתי נשכח עם הינוקא: 
במהלכו האציל, הרב שלמה יהודה בארי שליט"א (הינוקא) מברכותיו על הרב רביד נגר הי"ו להלן מקבץ התמונות הקצר ממה שהתרחש שם.
הקפות שניות עם הינוקא והצדיק מסגולת המלח:

הינוקא, הרב רביד והרב יצחק חן נעמן והצדיק מסגולת המלח

"לא יאומן כי יסופר, במהלך הערב הינוקא שאל את הרב רביד אם הוא ראה פעם כתב יד מקורי של רבי נתן. הרב השיב בשלילה ואז הינוקא ביקש להביא לרב רביד את כתב היד המקורי המצוי בידו (אשתו של הינוקא היא צאצאית של רבי לוי יצחק מברדיטשוב), לאחר שערכו ריקוד עם כתבי היד של רבי נתן אמר הינוקא לרב רביד: "יש לי עוד אוצרות בשבילך".

וניגש להביא כתב יד מקורי של הרש"ש (רבי שלום שבזי זיע"א הרב הנערץ ביותר ביהדות תימן) התרגשות גדולה הייתה באוויר וכולם נישקו את כתבי היד. ואם חשבתם שכאן נגמר הסיפור, טעיתם.
הרב אוחז בספר התורה, משמאלו (צמוד להינוקא) נכד בבא סאלי (הרב ישראל הראל) משמאל להינוקא, הרב שלמה יהודה בארי, מימין לינוקא הרה"ג משה מרדכי קארפ (תלמיד של הרב אליישיב זצ"ל)הרב רביד רוקד עם הינוקא ובידו כתבי הרש"ש שקיבל מהינוקא (כתבי יד מקוריים):

בסיבוב האחרון ניגש הינוקא למשמשיו וביקש להוציא את כתב היד של מורי חיים סינוואני והגיש אותו לרב רביד ושניהם ערכו ריקוד נוסף עם כתבי היד הנדירים.
הינוקא מראה לרב רביד נגר כתב יד של מורי חיים סינוואני זיע"א במעמד סיום הש"ס בירושלים.לאחר מכן שרו כולם "אין עוד מלבדו" בניצוחו של הרה"ג משה מרדכי קארפ שליט"א ונכדו של בבא סאלי אשר הפתיע את הינוקא כששלף את כנפי טליתו של בבא סאלי זיע"א בעודו לובש אותה,  ומיד כל הסובבים החלו לנשק את הציצית הנדירה שאותה לבש הסידנא הקדוש, הבבא סאלי בהיותו בחיים.

הרב רביד עם דניאל אהביאל, הנגן של הינוקא.
בקרוב נספר לכם מה סיפר הינוקא לרב רביד נגר במהלך הריקוד...

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך