מצב מחפיר: גבר שחוסן וחטף התקף לב נפטר בשל מחסור באקמו
(צילום: By Kiryl Lis/shutterstock)

חדשות

מצב מחפיר: גבר שחוסן וחטף התקף לב נפטר בשל מחסור באקמו

גבר בשנות החמישים לחייו שלא נדבק בקורונה' אושפז במצב קשה בבית חולים באזור הצפון, לאחר שלקה בהתקף לב. הוא נזקק למכשיר אקמו, אך לא נמצא עבורו מכשיר פנוי. כעבור כמה שעות נאלצו לקבוע את מותו לאחר פעולות החייאה שלא צלחו

   
מצב מחפיר: גבר שחוסן וחטף התקף לב נפטר בשל מחסור באקמו
(צילום: By Kiryl Lis/shutterstock)
אא

בתחילת השבוע שעבר אושפז בבית חולים בצפון הארץ גבר בן 53 שעבר התקף לב קשה ונזקק לחיבור למכונת אקמו, לאחר שלא נמצא לו מכשיר פנוי, נאלצו לקבוע את מותו, כך נחשף במהדורה המרכזית של חדשות 12.

לפי הדיווח של כתב הבריאות יואב אבן, הגבר בן ה-53  לא היה חולה קורונה, הוא אושפז בבית חולים קטן יחסית ובמשך שעות ארוכות ניסו למצוא עבורו מרכז רפואי אחר, שבו יש את המכשיר וצוות רפואי פנוי לטפל בו, אך הניסיון העלה חרס והמטופל בסופו של דבר מת.

כמה שעות לאחר שניסו למצוא לו בלא הצלחה מכשיר אקמו פנוי, אבל מצבו הידרדר ולאחר החייאה שעבר, נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

הסיבה למחסור: רוב מכשירים האקמו בישראל כיום תפוסים על ידי חולי קורונה לא מחוסנים, כ-30 מתוך 49 בסך הכול. על רקע הנתון הזה, עוד ועוד רופאים מומחים לטיפול המורכב מזהירים כי ישראל במרחק 6-7 חולים נוספים לפני שחולים שצריכים אקמו לא יוכלו לקבל טיפול.

מיקי דודקיביץ', מנהל ביה"ח הלל יפה הסביר: "אנחנו נזקקים לטפל לעיתים בחולים קשים במכשיר אקמו, עד היום נאלצנו לשלוח את החולים האלה לבתי חולים מרוחקים, כולל עד לירושלים. למעשה, בין תל-אביב לחיפה אין אף מכשיר אקמו לטיפול בחולים שזקוקים למכשיר אקמו. זאת פגיעה משמעותית באיכות הטיפול".

"אנחנו מאוד מאוד קרובים למצב שבו אנחנו נהיה במצוקה רצינית והאמת שאנחנו נמצאים במצוקה הזאת כמעט מדי יום", סיכם ד"ר אורי גלנטה, מנהל שירות האקמו לכשל נשימתי, המרכז הרפואי סורוקה.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך