מתקפה חריפה: "במחלקות הקורונה לא יודעים לטפל במונשמים"
אילוסטרציה. (צילום: By faboi/shutterstock)

חדשות

מתקפה חריפה: "במחלקות הקורונה לא יודעים לטפל במונשמים"

פרופ' גליה רהב, מנהלת המחלקה למניעת זיהומים בבי"ח שיבא, מתריעה: "אין די מיטות טיפול נמרץ למונשמים ואין צוות, כואב הלב"; "התמותה כעת מקורונה היא בלתי נסבלת"

   
מתקפה חריפה: "במחלקות הקורונה לא יודעים לטפל במונשמים"
אילוסטרציה. (צילום: By faboi/shutterstock)
אא

פרופ' גליה רהב, מנהלת המחלקה למניעת זיהומים בבית החולים שיבא, שנחשבת אחת הרופאות הבכירות, הטובות והמנוסות בישראל בטיפול בחולי הקורונה, אומרת לעיתון "ישראל היום" דברים קשים וחסרי התקדים בחומרתם על הטיפול הלקוי בחולי קורונה בבתי החולים.

"בימים האחרונים בכיתי, ואני כבר מרגישה דון קישוט, אבל התמותה כעת מקורונה היא בלתי נסבלת וקשה מאוד. אין מספיק מיטות טיפול נמרץ לחולי הקורונה המונשמים. קוראים לי להרבה התייעצויות, ובחלק ממחלקות הקורונה בבתי החולים לא מספיק יודעים לטפל בחולים מונשמים".

"חולים שלא קיבלו את הסיכוי לחיות, מתים כי אין מספיק מיטות וצוות לטיפול נמרץ. אני רואה את זה בהרבה בתי חולים. כואב הלב", אומרת רהב.

פרופ' רהב מחדדת כי "גם בלי קורונה יש קטסטרופה במחלקות פנימיות, עם המחסור במיטות טיפול נמרץ, אבל עכשיו בבת אחת - קורע לב".

פרופ' רהב, אומרת עוד כי "70-60% מהחולים קשה אינם מחוסנים, אבל במחלקות לטיפול נמרץ רוצים קודם לטפל בחולים הצעירים יותר שרובם לא מחוסנים - ובחלק מהמקרים הם תופסים את המקומות של החולים שהתחסנו, שהם הרבה יותר מבוגרים, וזה מקומם מאוד".

בתוך כך, מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש התייחס ברדיו 103FM לאומן ואמר כי "יודעים על כ-1,400 מאומתים שחזרו מאומן. כמעט כל נוסע עשירי הוא מאומת. קרוב ל-10% מאומתים. אנחנו יודעים שהיו שם גם חולים קשים שחזרו בטיסה מיוחדת, כך שבאמת הייתה שם תחלואה גבוהה".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך