תרומות
`
לשוב לאביהם שבשמיים: המסע של תלמידי בית המדרש בחולון. הצטרפו
תלמידי מדרשיית ’לב לנוער’ במפגש מרגש עם מרן הרב יצחק יוסף

יהדות

לשוב לאביהם שבשמיים: המסע של תלמידי בית המדרש בחולון. הצטרפו

תלמידי בית המדרש של לב לאחים בחולון בניהולו המסור של הרב משה דיין, יצאו לאחרונה למסע מרגש ומרומם בעיר הקודש, ירושלים, ת"ו ובבתי גדולי ישראל שליט"א, כדי להתחזק ולאגור עידוד והתחזקות להמשך עלייתם הרוחנית. הצטרפו למסעם המרגש

   
לשוב לאביהם שבשמיים: המסע של תלמידי בית המדרש בחולון. הצטרפו
תלמידי מדרשיית ’לב לנוער’ במפגש מרגש עם מרן הרב יצחק יוסף
אא

את הביקור פתחו הנערים במעון קודשו של מרן הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א.

התרגשות גדולה אחזה בלב הנערים. זה עידן ועידנים שהם מצפים ומחכים לזכות הגדולה הזו, לחזות בנועם פניו המאירות של "מרן הבית יוסף" בדורינו.

ובבואם לפני הרב יצחק יוסף, פתח פיו ראש בית המדרש הרב משה דיין שליט"א באומרו: "צַהֲלִי וָרֹנִּי יוֹשֶׁבֶת צִיּוֹן כִּי גָדוֹל בְּקִרְבֵּךְ קְדוֹשׁ יִשְׂרָאֵל, הגיעה העת והשעה שהֱבִיאַנִי הַמֶּלֶךְ חֲדָרָיו, אנו נמצאים במעונו של הראש"ל שליט"א. חשוב לדעת כי הראשון לציון מחייב אותנו בראותנו עד כמה בן אנוש יכול להעפיל בסולם התורה עד כדי מהפך אמיתי בעולם ההלכה ובעולם הרבנות. כיום אין בית יהודי תקין שאין בו את הספרים "ילקוט יוסף". בנוסף, תורגם הילקוט יוסף לאנגלית, לצרפתית ואפילו לכתב ברייל לעיוורים, ממש בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם, ועתה נטה אוזננו ונפתח ליבנו לשמוע דברי תורה וחיזוק מפי מרן הראש"ל שליט"א.
הרב משה דיין שליט"א - רב מדרשיית הנוער לב לאחים חולון, בדברי חיזוק לתלמידיו:

מו"ר הראש"ל החל לדבר עימם בשבח העוסק בתורה לאסוקי שמעתתא אליבא דהלכתא, והוסיף דברי הגמרא בקידושין (דף ל' ע"ב) "אמר הקב"ה, בראתי יצר הרע בראתי לו תורה תבלין. אך עיקר הלימוד שישמור על האדם מניסיונות הזמן זהו הלימוד של אליבא דהלכתא, ולא לימוד התנ"ך והמדרשים בלבד".
מרן הראש"ל הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א בדברי חיזוק לתלמידי הרה"ג ר' משה דיין שליט"א מחולון.

לאחר דבריו הנלהבים, זכו הנערים עוד לחביבות יתירה מהראש"ל שליט"א, כשנתן באופן אישי לכל נער את ספרו "ילקוט יוסף" החדש על הל' תשובה וימים נוראים.
תלמידי הרב משה דיין בביקור מרגש בלשכת מרן הראשון לציון והרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף שליט"א, מקבלים מידי הרב את ספרם החדש:

ביציאתם נזכר הראש"ל שליט"א בימי קדם, וסיפר לנערים על הידידות ההדוקה והקשר החזק שהיה לחכם משה דיין זצ"ל (סבו של ראש בית המדרש רבי משה דיין שליט"א) עם מרן זיע"א, ואמר להם כך: "הסבא שלו, אני הכרתי אותו, הוא היה חסיד גדול של מרן זיע"א עוד במצרים לפני שבעים שנה, והיה אחד מתלמידיו המובהקים. אחר כך כשהגענו לארץ, הוא היה מגיע לירושלים לשמוע שיעורים, והיה לו רכב מיוחד שמתנפח בהפעלתו. כל זה היה לפני חמישים שנה, והוא היה לוקח אותנו ברכב, נסענו איתו כמה פעמים, הלוך וחזור... אשריכם שאתם זוכים ללמוד ולהתחזק מנכדו, זכות אבות לבנים תזכור, הקב"ה יחזק אתכם שתעלו מעלה - מעלה בתורה, ביראת שמים, בהלכה, לתהילה ולתפארת בע"ה".

 

משם המשיכו הנערים ועלו לציון של מרן עט"ר רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל זיע"א, והעתירו בתפילתם ובבקשתם, בהתרגשות גדולה, שימליץ טוב בעדנו ובעד כל ישראל, וממש היה זה מחזה מלהיב ומרגש, לראות את בניו של מקום מתרפקים על מקום מנוחת מרן זיע"א, כאשר תפילתם ובקשתם שיזכו להתקרב לעבודת ה' בנחת.

משם התלמידים הגיעו לביקור בביתו של מזכה הרבים, הגאון הצדיק, הרב אורי זוהר שליט"א גם הוא קיבלם בחביבות ובאהבה גדולה, וממש ריתק אותם בדברי חיזוק ועידוד, וגולל בפניהם את עברו בהיותו רחוק מתורה ומצוות, כביכול נהנה מחמודי תבל, עד אשר זכה לחזור בתשובה שלמה, תוך כדי שהוא מציין את הקשיים שהתלוו לכך.
הגאון הצדיק רבי אורי זוהר שליט"א גולל את סיפור חייו בצורה מרגשת ביותר לתלמידי מדרשיית הנוער "לב לאחים" בחולון בראשות הרב משה דיין.

תלמידי המדרשייה נסעו ל"קארטינג ירושלים" שם החליפו כוחות והתפרקו קצת, ואח"כ אכלו ארוחת צהריים בשרית כיד המלך במסעדה.

אחרי כן הם ביקרו בישיבת "חברון" המונה כאלף בחורי ישיבה, והלכו לחזות במפעלות אלוקים, בני הישיבות היושבים באוהלה של תורה. הנערים שלא היו מוכנים לעזוב את הישיבה ורצו להמשיך ולחזות בפלא הזה. אשריך ישראל!

התחנה האחרונה הייתה בקבר שמואל הנביא שם התפללו מנחה לפנות ערב, ובסופה שמו פעמיהם חזרה לחולון.

הם שבו חזרה לחולון נרגשים, נלהבים ומחוזקים מאוד מהיום הקדוש והנפלא שעברו בצוותא, תוך כדי שהם שרים שירי רגש וכמיהה לבורא עולם, זה היה מחזה מרטיט כל לב.
הנערים היקרים, אשר חוזרים מרוגשים מיום בו למדו אורחות יושר, לידע תכליתו של האדם, ואַשְׁרֵי אָדָם שֹׁמֵעַ לִי לִשְׁקֹד עַל דַּלְתֹתַי יוֹם יוֹם כי מוצאי מצא חיים. אשרי עין ראתה כל אלה.

זכינו בדורנו שמתקיימת לנגד עינינו דבריו של הנביא וחזונו: "הִנֵּה יָמִים בָּאִים נְאֻם אֲדֹנָי יְהוִה וְהִשְׁלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ לֹא רָעָב לַלֶּחֶם וְלֹא צָמָא לַמַּיִם כִּי אִם לִשְׁמֹעַ אֵת דִּבְרֵי ה".
יהי רצון שנזכה בקרוב לראות בבניין ירושלים השלם. כדכתיב "בּוֹנֵה יְרוּשָׁלַ‍ִם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס". מתי הקב"ה יבנה לנו את ירושלים? כשנדחי ישראל יכנסו. כשמכניסים עוד יהודי תחת כנפי השכינה. וה' יזכנו.

עוד כתבות שיעניינו אותך