תרומות
`
המקובל הרב דב קוק: "בזכות זה הרב יאשיהו פינטו חי"
הרב דב קוק (משמאל) והרב יאשיהו פינטו. (צילום: באדיבות המצלם)

יהדות

המקובל הרב דב קוק: "בזכות זה הרב יאשיהו פינטו חי"

מכתב מרגש ונדיר נשלח מהגה"צ רבי דב קוק, לכבודו ולרפואתו של האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א, ראב"ד מרוקו. "צַדִּיק גּוֹזֵר - אנחנו גוזרים רפואה שלימה לכבוד הרב".

   
המקובל הרב דב קוק: "בזכות זה הרב יאשיהו פינטו חי"
הרב דב קוק (משמאל) והרב יאשיהו פינטו. (צילום: באדיבות המצלם)
אא

כך כותב הגה"צ רבי דב קוק שליט"א, במכתב מיוחד לאדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א, שנכתב בידי הרבנית קוק שתחיה, ונשלח לידי ראב"ד מרוקו:

"אנו גוזרים רפואה שלימה לכבוד הרב אוהבים אתכם מאד מאד...הבבא סאלי משתעשע עם המצוות שלכם בשמים..כל עם ישראל קוראים באהבה ספר דברים וזה עושה רעש גדול בשמים"


במילים אלו פונה הגה"צ רבי דב קוק במכתב מיוחד שאותו כתבה מפיו בכתב ידה הרבנית קוק שתחי', מכתב הממוען אל ראב"ד מרוקו האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א. 
יצויין כי לפני כמה חודשים אמר הרב קוק לתלמידיו בהתיחסו לפעולותיו של האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שליט"א, כי: "הרב פינטו קודש קודשים ובאה נשמה בדרגה כזו רק פעם בכמה דורות".כעת, במכתב המיוחד שנשלח היום לרב פינטו כותבת הרבנית קוק, את דברי בעלה הגה"צ רבי דב הכהן קוק שליט"א, המלאים בברכת כהן לרפואת הרב, ומדגישים את כוחו של תקנת ספר דברים, אותה תיקן והפיץ ראב"ד מרוקו, כשהיא התקבלה בקרב רבבות יהודים מידי שבת בשבתו.


במכתב נכתב: בעזרת השם יתברך, הקדוש ברוך הוא ורבי שמעון בר יוחאי וכל מלאכי אלוקים, מברכים ברגע זה את הצדיק הקדוש רבי יאשיהו.
עם ישראל אוהבים אותכם וחיים בזכותכם, והבבא סאלי משתעשע עם המצוות שלכם בשמים.
כל עם ישראל קוראים באהבה ספר דברים וזה עושה רעש גדול בשמים. אנו גוזרים רפואה שלימה לכבוד הרב אוהבים אתכם מאד מאד הרב  ומשפ' קוק.

המכתב שהתפרסם בין תלמידי הצדיקים, עורר התרגשות גדולה, וחיזוק משמעותי ומיוחד בתחילת ימי חודש אלול: יצויין כי ראב"ד מרוק עצמו התיחס לפני זמן קצר לכוחו של לימוד ספר דברים, כשבמכתב אישי שנשלח הוא כותב :"הנה יודעים אנו בנפשנו שכל השנים האחרונות אנחנו חיים ומתפקדים בזכות ספר דברים והתורות וההנהגות, אשר ברוב עם הדרת מלך רבים וטובים מקפידים בכל תורה ובכל הנהגה" כאשר במכתב הוא מחזק את לימוד הספר ומבקש מתלמידיו "יבקשו רחמים עלינו מבעל הרחמים, שנתחזק ונתרפא ונעבור תקופה זו ברחמים גדולים".
מכתבו של המקובל הרב דב קוק הכהן

עוד כתבות שיעניינו אותך