תרומות
דרמה באמצע החופה: "החתונה מבוטלת!"
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)

יהדות

דרמה באמצע החופה: "החתונה מבוטלת!"

האורחים מוכנים, כולם עומדים תחת החופה, הרב מברך על הכוס אך לפתע מגיעים שני העדים ולוחשים משהו לרב והכל מתבטל. מה קרה בעצם?

   
דרמה באמצע החופה: "החתונה מבוטלת!"
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)
אא
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)

סיפור מפתיע מאוד שקרה במהלך חתונה אחרי שכל ההכנות הושלמו האול הוכן האורחים הגיעו החופה המעוצבת והשולחנות ערוכים וכולם מחכים והנה הרב כבר נברך את ברכת הגפן על הכוס

אך אז מגיעים שני העדים ולוחשים משהו לרב והוא מיד מפסיק את המעמד של החופה ואומר להתראות ויורדים וישנה עוגמת נפש עצוה לחתן לכלה למשפחה לחברים ולאורחים

אמר על כך החתם סופר שישנה כאן בודאי עדות שלהם על כך שהיחתן הוא פסול חיתון מסיבה כלשהי וככה מנעו שני העדים את החתונה.

לדעתו העדים הללו קרובים של החתן ולכן לפי ההלכה הם בכלל פסולים לעדות ומשכך העדות שלהם לא נחשבת וממילא אפשר להמשיך בחתונה.

שאל אותו רבי עקיבא איגר האם זה ברוח הקודש הוא יודע את הדבר הזה הרי זה נאמר בסוד אז מניין לרב שזה אכן היה כך?

ענה הרב תשובה מצמררת - איפה היו אותם עדים עד היום? הרי היו אירוסין ועברו חמישה חודשים והכנות מרובות והם ידעו זאת, לא? אז מדוע נזכרו ככה רק עכשיו לבוא בצורה כזו?

אלא שהם ידעו היטב מה זה יגרום ולכן עשו זאת דווקא בזמן הזה ברגע האחרון כדי לבייש ולצער ולהשפיל את החתן. וכל זאת בגלל נקמנות אישית שהייתה להם.

ואין לך נקמנות גדולה יותר מזאת של בני משפחה שהם האויבים הכי גדולים של האדם, כי הם מכירים אותו ורוצים לגרום לו צער. אם אדם יגרום צער לבן משפחתו - זו הנקמה הכי מורכבת שיש.

עוד כתבות שיעניינו אותך