36 שנים לפטירתו של הסטייפלר זצ"ל: סיפורים על גדולתו
הרב חיים קנייבסקי שיחי’. (צילום: דוד זר)

גדולי ישראל

36 שנים לפטירתו של הסטייפלר זצ"ל: סיפורים על גדולתו

היום, כ"ג אב, 36 שנה לפטירתו של "הסטייפלר", רבי יעקב קנייבסקי זצ"ל, אביו של מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א שיחי'. הרב ארז קדוסי מזכה הרבים מביא לפנינו סיפורים על גדולתו של רבי יעקב קנייבסקי זכר צדיק לברכה, קראו

   
36 שנים לפטירתו של הסטייפלר זצ"ל: סיפורים על גדולתו
הרב חיים קנייבסקי שיחי’. (צילום: דוד זר)
אא

מהו הנושא החשוב ביותר של גדול הדור?

מסופר על אברך שלומד יום שלם בכולל שהחליט "להיכנס לקודש" למרן רבי ישראל קנייבסקי זצ"ל, ולשאול: "אני התחתנתי יש לי ילדים ברוך השם אני נמצא "באוהלה של תורה" ומעוניין לקבל הדרכה מהרב בלימוד התורה.
אחיי ורעיי, ישב איתו הרב במשך שעה ארוכה על נושא הלימוד כיצד להתעלות בקניין התורה! והנה האברך הודה לגדול הדור כשהוא עמוס בהוראות והדרכות להיות רב גדול בישראל קם והלך והנה הסטייפלר קורא לעברו לשוב ואמר: "אל תשכח לעזור בבית!"
אני רואה שהנך תלמיד חכם בן תורה מתמיד בלימוד במסירות נפש אבל אל תשכח גם את בני ביתך תשאל תמיד את רעיתך במה אוכל לעזור לך!
ענה האברך: "אבל אשתי  מוכנה שאקדיש יום שלם את כל כולי למען התורה". ורבינו משיב לו בחמימות ובחיוך:" נכון זוהי מצותה וחובתה אבל חובתך, החובה שלך היא לעזור בבית!"

מתי הסטייפלר קיבל זוג נשוי?
ידוע ומפורסם העניין שהקפיד רבינו "הסטייפלר" זצ"ל לא לקבל נשים בביתו ואפילו לא קרא כתב יד של אשה!
אבל בעינייני שלום בית קיבל זוגות נשואים למען יוכלו להמשיך לבנות בית קדוש בית של תורה בית שבו שורה השכינה בית עם שמחה ואהבת התורה רק שלא גט חלילה בין בני הזוג אלא בית קדוש ונאמן בישראל.

אחים יקרים ואהובים, רואים אנו כמה "השלום בית חשוב אצל הצדיקים אם כן אצל מלך מלכי המלאכים הקדוש ברוך-הוא שרצונו שלום בית תמידי ללא שנאה ומחלוקות אלא שלום ורעות ואחווה  "וידעת כי שלום אהלך" (איוב).

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך