תרומות
`
הרב יקיר בוטה במתקפה על חורבן הבית: "אתם לא מבינים"
הרב יקיר בוטה

בין המצרים

הרב יקיר בוטה במתקפה על חורבן הבית: "אתם לא מבינים"

מה הרלוונטיות של בית המקדש לימינו? מה אנחנו בעצם לא מבינים לגבי החשיבות שלו במציאות הנוכחית? הרב יקיר בוטה במסרים חשובים

   
הרב יקיר בוטה במתקפה על חורבן הבית: "אתם לא מבינים"
הרב יקיר בוטה
אא
הרב יקיר בוטה

מה המסר של חורבן ירושלים ובתי המקדש לימינו? הרב יקיר בוטה במסרים חשובים לגבי היחס שלנו וההבנה את החשיבות של בית המקדש

חז" מספרים בכמה מקומות על המצב הרוחני הירוד שהיה בזמן בית המקדש השני. לפעמים זה עניין של בן אדם למקום כמו בבית הראשון אך בבית שני זה היה בגלל עבירות בין אדם לחברו.

גם היום זה הכל תלוי בנו. לא בחילונים אלא במי ששומר את התורה אבל לא מקיים אותה. כמה תככים. כמה מזימות. כמה דיבור של רכילות, של לשון הרע ושל מחלוקת.

לכאורה הכל בטכנולוגיה מהיר. נסיעות לקצה העולם, טלפון זמין, רפואה מתקדמת, טכנולוגיה חדישה אבל - אחוז הגירושין עולה ויש עוד הרבה צרות. למה כל זה קורה?

הקב"ה מחכה ופתאום מגיע התגמול והעונש. אנחנו צריכים להבין שמדובר בעניין של שמירת המצוות. ישנן כמה דוגמאות לכך מהגמרא ומהתנ"ך:

1. זכריה הנביא - כתוב באיכה שהרגו כהן ונביא בבית המקדש והדם שלו רתח וביעבע. רק בגלל שלא רצו לשמוע לו, לכן נהרגו מישראל בעקבות זאת 94 אלף איש.

2. סנהדרין קטנה, סנהדרין גדולה - כל חכמי ישראל באותה תקופה למרות זאת חרב המקדש, אבל לא רוצים לחשוב שזה בגללם. 

הרב ממשיך ומספר על  גוי שראה שמים בצנצנת והם גועשים כל ששת ימות השבוע אבל נחים בשבת. הוא שבר את הצנצנת - אם הוא חושב שזה נכון, התגייר; ואם זה לא נכון אז מדוע שבר אותה מלכתחילה? למה הוא עשה את האקט של השבירה?

עוד כתבות שיעניינו אותך