תרומות
`
מקרה נדיר באסותא: תינוקת נולדה בריאה ובבטן התגלתה כעובר מת
(צילום: By Alexandros Michailidis/shutterstock)

חדשות

מקרה נדיר באסותא: תינוקת נולדה בריאה ובבטן התגלתה כעובר מת

יולדת שהגיעה למיון היולדות בבית החולים אסותא אשדוד ילדה תינוקת בריאה, ואז הרופאים מצאו בבטנה עובר שלא התפתח, אולי אפילו שניים. המקרה הנדיר מתרחש אחת לחצי מיליון לידות ואינו מסכן את התינוקת

   
מקרה נדיר באסותא: תינוקת נולדה בריאה ובבטן התגלתה כעובר מת
(צילום: By Alexandros Michailidis/shutterstock)
אא

השבוע התרחשה בבית החולים אסותא אשדוד לידה בלתי רגילה - תינוקת נולדה ובתוך הבטן שלה התגלה עובר נוסף. מדובר במקרה נדיר המתרחש אחת לחצי מיליון לידות.

בשיחה עם מומחה בכיר ברפואת ילדים, שבדק את התינוקת לאחר לידתה, הוא סיפר כי גילה כי מקור הנפיחות בבטנה הוא לא אחר מאשר אחיה התאום שנבלע בתוכה במהלך ההיריון.

ד"ר עומר גלובס, מנהל הפגייה של ביה"ח שנכח בלידה סיפר: "הלידה עצמה הייתה תקינה, אך התינוקת נולדה עם בטן תפוחה במידה חשודה כפי שראינו בבדיקות המוקדמות. לאחר שערכנו לה בדיקה, בה ציפינו למצוא קשירה במעיים או גידול כלשהו, התברר כי מדובר היה בעובר לא מפותח אך עם לב, עצמות וראש, שנבלע בבטן אחותו".

עוד הוסיף ד"ר גלובס כי "מדובר במקרה מאוד יוצא דופן ונדיר שבו תאום אחד בלע את האחר וזה המשיך להתפתח בו. האמת היא שמצאנו בבטן התינוקת שני צבירי עצמות כך שיתן כי מדובר ביותר מתאום אחד שנבלע בה".

פרופ' בן טרגין, סגן מנהל בית הספר לרפואה בין לאומית ומומחה בדימות ילדים סיפר לתקשורת: "זה קורה אחת לחצי מיליון לידות. זה נראה כמו תינוק קטן בתוך תינוק קטן. בהתחלה עלה חשד שאולי מדובר בגידול, אבל הבנתי די מהר שמדובר בעובר. זה לא שכיח. במשך 15 שנות עבודה בארה"ב ראיתי מקרים מהסוג הזה, אך זה המקרה הראשון שראיתי בישראל. כשאמרתי לחברי הצוות הרפואי בבית החולים מהי האבחנה הם לא האמינו לי כי זה משהו מאוד נדיר, אבל כולם מאוד התרגשו מאוד מהמקרה הזה".

עוד כתבות שיעניינו אותך