רוני דניאל נפטר בגיל 73
מאת Arielinson - נוצר על ידי מעלה היצירה, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47296267

חדשות

בגיל 73: הפרשן הצבאי רוני דניאל הלך לעולמו לאחר אירוע לבבי

הלך לעולמו העיתונאי רוני דניאל בגיל 73 מהתקף לב בביתו. דניאל היה הפרשן הבטחוני של חדשות 12 ומבכירי וותיקי הכתבים בחברה

   
רוני דניאל נפטר בגיל 73
מאת Arielinson - נוצר על ידי מעלה היצירה, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47296267
אא

הפרשן הצבאי של חדשות 12, רוני דניאל, הלך היום (שני) לעולמו בגיל 73 בעקבות אירוע לבבי.

את הקריירה העיתונאית שלו החל בשנות השבעים ברדיו קול ישראל. בשנים מאוחרות יותר כיהן כראש חטיבת החדשות של הרדיו ובהמשך עבד בגלי צה"ל. כשנוסדה חברת החדשות מונה לכתב לענייני צבא וביטחון.

במלחמת יום הכיפורים, זמן קצר לאחר שחרורו מצה"ל, נלווה ככתב קול ישראל לגדוד 51 במבצע קינוח. מאוחר יותר מונה על ידי יורם יאיר למפקד גדוד מילואים של גולני, בהמשך שירת כמג"ד בחטיבת הנגב וכסמח"ט במילואים. הוא בעל דרגת סא"ל במילואים

דניאל נולד בבגדאד שבעיראק. בגיל חודשיים איבד את אביו שנפטר, ובגיל 3 עלה לישראל עם אמו וגדל בקיבוץ מעוז חיים שבעמק בית שאן.

"רוני לא היה רק פרשן צבאי", ספד לו ראש הממשלה, נפטלי בנט, עם היוודע דבר מותו. "הוא היה קולה של תקופה אחרת, של ארץ ישראל הטובה, של אהבת המדינה ושמירה על ביטחונה, של הקיבוץ והעיר גם יחד. תנחומיי למשפחה וחיבוק גדול. יהי זכרו ברוך".

הפרשן הפוליטי עמית סגל כתב: "אם אני צריך לסכם את רוני דניאל, זה הסיכום: הוא האיש שרצה לא להתקלקל. היה לו חוש צדק והייתה לו ציונות בריאה, והוא היה הפרשן היחיד שהכרתי שגם חרש שדות וגם הוביל חיילים לקרב וגם שידר משחקי כדורסל. 'הדיבר האחד-עשר: אל תשתנה', ציטט באוזניי שיר של יהודה עמיחי ואז הוסיף את ההמשך: 'והדיבר השנים-עשר: השתנה? תשתנה'. רוני ידע להשתנות כדי להישאר בדיוק כשהיה".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך