הראשל"צ במתקפה נגד רפורמת הכשרות: "פריצות וחוסר צניעות"
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)

חדשות

הראשל"צ במתקפה נגד רפורמת הכשרות: "פריצות וחוסר צניעות"

הראשל"צ הגר"י יוסף במתקפה נגד רפורמת הכשרות של מתן כהנא: "הם רוצים שאשה תשגיח בלילה וביום, כל האפשרות שאשה תשגיח זה חשש של פריצות וחוסר צניעות".

   
הראשל"צ במתקפה נגד רפורמת הכשרות: "פריצות וחוסר צניעות"
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)
אא

הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף יצא במהלך שיעור שמסר לרבנים נגד רפורמת הכשרות המסוכנת של מתן כהנא מ'ימינה'.

את דבריו פתח הרב: "ב"ה הרבנות הראשית מתפקדת בצורה נפלאה, אפילו היה דברים שהחמירו ואנחנו באנו לרבנות ואמרתי להם תעשו מעיקר הדין ואל תחמירו בכמה דברים, משתדלים ללכת בכוחא דהתירא במסגרת ההלכה, אי אפשר להגיד כל דבר 'מותרים לכם מותרים לכם'.

"מצד שני לא כל דבר זה אסור, התורה שלנו היא תורת חיים, אבל ההלכה כבית הלל לא נקבע ברחובות היא נקבעת בבית המדרש, הכל נקבע בבית המדרש, תלמידי החכמים הפוסקים שלנו הם קובעים את ההלכה".

לדברי הראשל"צ: "אם יעשו הפרטה של הכשרות, אני לא יודע איך אנשים יוכלו לאכול בכל המקומות, הרבנות הראשית תצטרך ליתן את הדעת, להתכנס ולהכריז שאי אפשר לסמוך על כל הכשרויות, יש כשרויות למשל, שאני לא אנקוב בשמות, שיש להם יותר מידי כוחה דהתירא, הם רוצים שאשה תשגיח בלילה וביום, כל האפשרות שאשה תשגיח זה חשש של פריצות וחוסר צניעות".

"הם נתפסים בדין של 'עד אחד נאמן באסורים' וספרא עלה, ואפילו באשה זה נאמר, והם מסתמכים על ר משה פיינשטיין, אבל מה שהרב משה פיינשטין אמר שזה רק בארעי, ולא בקבע כי זה גורם לחוסר צניעות, וזה לא משנה לאישה צעירה או מבוגרת, ואנחנו הרי יודעים מה קרה שעברו לכשרות אחרת והייתה כשרות לא טובה. ואין השגחה מספיק".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך