החל מהבוקר: התו השמח נכנס לתוקף בשל נתוני התחלואה המדאיגים
(צילום: Gil Cohen Magen/shutterstock)

חדשות

החל מהבוקר: התו השמח נכנס לתוקף בשל נתוני התחלואה המדאיגים

אדם שייכנס לאירוע בלי תו ירוק או בדיקת קורונה שלילית צפוי לקבל קנס בסך 1,000 שקלים. גם בעל המקום יקבל עונש כספי שנע בין 5,000 ל-10,000 שקלים בהתאם לגודל המקום

   
החל מהבוקר: התו השמח נכנס לתוקף בשל נתוני התחלואה המדאיגים
(צילום: Gil Cohen Magen/shutterstock)
אא

החל מהבוקר (רביעי) התו השמח נכנס לתוקף. לפי ההנחיות, שנועדו לבלום את התפרצות הקורונה, רק מחוסנים, מחלימים ובעלי בדיקה שלילית לנגיף יורשו להיכנס לאירועים סגורים בתפוסה של יותר מ-100 איש כמו חתונות או הופעות. 

משטרה וברשויות המקומיות כבר נערכים לפעולות האכיפה ויחלקו קנסות למפרי ההנחיות. לנוכח התחלואה הגבוהה בימים האחרונים, מסתמן כי קבינט הקורונה צפוי להחמיר את ההגבלות ולהחיל את "התו הירוק" על כלל המקומות הסגורים, כולל מסעדות ובתי עסק.

לפי התקנות, אירוע שמתקיים במקום שחלקו בשטח פתוח וחלקו בשטח סגור, חלים עליו הכללים של אירוע בשטח סגור. למשל אולם אירועים עם שטח פתוח לחופה/ריקודים.

בנוסף, כל מקום ציבורי ועסקי - גם מקומות שלא פועלים בתו ירוק מחויבים שלא להכניס ולא לתת שירות לאדם שאינו עוטה מסיכה ולהציב שלטים במקומות בולטים לגבי החובה לעטות מסיכה. בנוסף, מקומות שבהם מערכת כריזה – מחוייבים להודיע על החובה לעטות מסיכה במערכת הכריזה.

על מנת להיכנס למקום הפועל בתו ירוק, ניתן להציג בשלב זה:

- אישור על תוצאה שלילית בבדיקת PCR בתוקף של 72 שעות (באפליקציית הרמזור או תוצאת בדיקת מעבדה).

- אישור על תוצאה שלילית בבדיקה מהירה שבוצעה על ידי גוף דוגם הרשום במשרד הבריאות, בתוקף ל – 24 שעות.

- תעודת מתחסן / מחלים.

- אישור תו ירוק (שניתן להוריד באפליקציית הרמזור או באתר, או לקבל דרך המוקד או המענה הקולי).

כמו כן, משרד הבריאות פרסם את הקנסות שיוטלו על יחידים ועל עסקים על הפרת אי אילו מהתקנות. אדם שאינו מחוסן, מחלים או בעל בדיקה שלילית לקורונה, שנכנס למקום הפועל בתו ירוק ייקנס באלף שקלים. באשר למקומות המחוייבים לפעול בתו ירוק - עסק שיימצא כי הוא לא בודק את האישורים בכניסה ייקנס בסכום עד 10 אלף שקלים.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך