אירוע נדיר: שכונת הר נוף תערוך השבוע מעמד ברכת כהנים גדול
(צילום: ChameleonsEye/shutterstock)

חדשות

אירוע נדיר: שכונת הר נוף תערוך השבוע מעמד ברכת כהנים גדול

היערכות לקראת מעמד ברכת הכהנים המונית בהר נוף ביום רביעי הקרוב, אז יתקיים מעמד ברכת כהנים מרכזי והמוני בבית הכנסת 'אמרי שפר' שבשכונת הר נוף בירושלים.

   
אירוע נדיר: שכונת הר נוף תערוך השבוע מעמד ברכת כהנים גדול
(צילום: ChameleonsEye/shutterstock)
אא

הכל החל לפני 9 שנים, בי"ב אב תשע"ב, אז נפטר איש החסד והצדקה מיקירי ירושלים הרה"ג שמואל יצחק שטרן זצ"ל, ממייסדי בית לפליטות בשכונת מא"ש, קרית בנות ובית החלמה טלזסטון. בנו ומ"מ איש החסד הדגול הר"ר אברהם ישעיהו שטרן תושב הר נוף ומעמודי החסד של השכונה החליט לערוך מדי שנה ביום היארצייט של אביו מעמד ברכת כהנים מרכזי.

הרב שטרן מספר  על המעמד המתוכנן, "אבא היה תמיד מקפיד בכל הנושא של ברכת כהנים. ידועים דברי חז"ל ומדרשים רבים על ברכת כהנים, דברים מעוררים לרוץ ולשמוע ברכת כהנים. אבי זצ"ל תמיד הקפיד על זה וגם אותנו הוא חינך להקפיד בנושא זה. 

גם כשהיה נוסע לחו"ל לגיוס כספים הקפיד תמיד לא לפספס ברכת כהנים ואף היה מבקש מכהנים מסוימים שיכוונו עליו בברכת הכהנים. לאחר פטירת אבי החלטנו הבנים לעשות לעילוי נשמתו ביארצייט - ברכת כהנים מרכזי".

הוא מספר על הכהנים הרבים שבאים: "המיקום הנבחר היה בית הכנסת המרכזי אמרי שפר. בשנה הראשונה היו 20 כהנים וכל שנה המספר גדל. היינו מפרסמים בבית הכנסת מודעה גדולה וכן בעלוני השכונה. שנה שעברה היו כ 180 כהנים כ"י . 

על אף שזה היה שנת קורונה וסגרים והגבלות , עשינו זאת במתווה של הפגנת קודש .רחבת ביהכ"נ היה מלא באנשים תושבי השכונה ומחוצה לה  שבאו להתברך. השנה אני מקווה שנגיע לפחות ל 200 כהנים. (רק לסבר את האוזן , 150 כהנים זה מספר הכהנים של ישיבת חברון ביום כיפור). שמנו מודעות. 

כל כהן שמגיע מקבל מלגה של 50 ש"ח. לאחר התפילה מדי שנה אנו עורכים קידוש גדול , אולם אשתקד בשל הקורונה חילקנו שקית אישית לכל אחד עם מזונות ושתיה קלה. השנה בנוסף לערכה אישית כל משתתף יקבל ספר מיוחד על עניני ברכת הכהנים. כל מתפלל מקבל דף אישי עם הכוונות שיש לכוון בברכת כהנים".

"לא אשכח כי הגר"מ שטרנבוך, מרבני השכונה ותושב השכונה, שמח מאד על היוזמה הזו וכששוחחתי אתו הוא אמר, שהזכויות הם רבים מאד, כי דברים ומאמרים נשגבים נאמרו על ברכת כהנים", מספר בהתרגשות הרב שטרן.

המעמד יתקיים כאמור ביום רביעי י"ב מנ"א בבית הכנסת אמרי שפר, ברחוב קצנלבוגן 1, הר נוף, ירושלים. תחילת התפילה 08:15, ברכת כהנים 08:45 (משוער).

יהי רצון שנזכה להתברך בכל הברכות האמורה מפי הכהנים.  הרב שטרן קורא לכהנים להגיע ולברך את עם ישראל , והציבור בהמוניו נקרא לבוא ולהתברך.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך