תרומות
`
נהג שכינה את הנוסעים החרדים סמרטוטים הושעה מהחברה
אילוסטרציה. (צילום: David Cohen 156/shutterstock)

חדשות

נהג שכינה את הנוסעים החרדים סמרטוטים הושעה מהחברה

נהג אוטובוס מביתר לירושלים, התנהג בגסות וברוטליות, כלפי אישה שעלתה לאוטובוס; לאחר שהעירו לו, הנסיעה נהפכה לנסיעת אימה. בחברה התנערו ופיטרו את הנהג.

   
נהג שכינה את הנוסעים החרדים סמרטוטים הושעה מהחברה
אילוסטרציה. (צילום: David Cohen 156/shutterstock)
אא

עימות בן נוסעים לנהג בבית"ר עילית: "הגיע הזמן להכיר בנהגים כעובדי ציבור".

נהג אוטובוס של חברת קווים הנוהג בקו ביתר עילית -ירושלים התעמת הבוקר (ה')  עם נוסעים. נהג האוטובוס הותיק ביקש מנוסעים לחבוש מסכה עקב נגיף הקורונה וכן ביקש מהם לרדת אך ורק בתחנות. כאשר בקשותיו לא נענו התפתח עימות עם הנוסעים ובו הנהג כינה את הנוסעים "סמרטוטי ריצפה" ו"זבלים". 

הנהג הושעה ע"י החברה ויוזמן לשימוע.

מקרה זה מצטרף לשיח האלים אותו חווים הנהגים בזמן האחרון ביתר שאת.
על פי נתוני ארגון הנהגים מבית ההסתדרות הלאומית אשר עוקב אחר הנושא דרך דו"ח שנתי מקיף, בשנת 2020 חוו הנהגים  3,644 מקרי אלימות פיזית. בפועל, המספר גבוה בהרבה שכן רק 47% מהמקרים דווחו.

בנוסף לכך, 40% מהנהגים דיווחו שחוו אלימות פיזית בעבודתם במהלך שנת 2020 (19% מהם דיווחו על 3 ויותר מקרים).

ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית מסר בתגובה כי: " חוסר בתכניות הדרכה מסודרות לנהגים על אף שמשרד התחבורה מתקצב זאת הוא שורש הבעיה.  חלק ניכר מעבודת הנהגים הוא לתת שירות ללקוחות ומעולם הם לא הודרכו בנושא. 

חוסר תודעת השירות בולטת מאוד במקרה זה. אנו מגנים כל אמירה פוגענית כזו או אחרת. מקרה זה רק שם באור הזרקורים את חובת הפיכת הנהגים למובילי דרך, דבר שיעשה רק על ידי הכרה בהם כעובדי ציבור תוך שיפור מעמדם".

עוד כתבות שיעניינו אותך