מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין בהתייחסות לגזירת המעונות
(צילום: דוד קשת)

חדשות

מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין בהתייחסות לגזירת המעונות

המנהיג החרדי מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין על ביטול הסבסוד של מעונות היום: "אם אנחנו רוצים למנוע את הגזירות צריכים חיזוק בעסקי התורה''.

   
מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין בהתייחסות לגזירת המעונות
(צילום: דוד קשת)
אא
(צילום: דוד קשת)

מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין התייחס בשיחתו השבועית השבוע כהכנה לקראת ימי בין הזמנים לביטול תקציב המעונות לאברכים על ידי ממשלת ליברמן בנט לפיד. וקרא לציבור בני התורה לעסוק בתורה כתשובה לגזירה.

''לדאבוננו יש אנשי ציבור שיש להם כוונה לגזור גזירות כלכליות על עוסקי התורה. יש כאלה שלא מבינים שזכות התורה זה מגן על כלל ישראל, הם לא מבינים את זה. רוצים לגזור גזירות כלכליות שלא יוכלו ללמוד, שילכו לעבוד'', אמר הרב אדלשטיין.

מרן הגרי"ג ממשיך בדבריו: ''אבל הכל בידי שמיים והכל תלוי בזכויות, אם עוסקי התורה יעסקו בתורה כדין כמו הלכות תלמוד תורה, והגית בו יומם ולילה, כל אחד לפי כוחו פחות או יותר, וגם מי שעוסק בפרנסה אבל לעסוק בתורה כמה שיכול, כל אחד לפי כוחו, אבל כהלכות תלמוד תורה, לעסוק בתורה כפי כוחו, אם היו עוסקים כלל ישראל, הציבור, אלו שעוסקים בתורה, אם יעסקו בתורה כדין, כהלכות תלמוד תורה, לא היה שייך גזירות.

''כי הבא להיטהר מסייעין אותו ויש סייעתא דשמיא שאין גזירות. ודאי שלא יהיו גזירות, הבא להיטהר מסייעין אותו. אם אנחנו רוצים למנוע את הגזירות של עוסקי התורה, הדבר היחיד, העצה, צריכים את הזכויות שיהיה חיזוק בעסק התורה''.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך