ליברמן דחה את הגזירה: החרדים תוקפים: "אל תפלו לספין האכזרי"
(צילום: Arkady Mazor/shutterstock)

חדשות

ליברמן דחה את הגזירה: החרדים תוקפים: "אל תפלו לספין האכזרי"

הקיצוץ בסבסוד מעונות היום למשפחת אברכים יידחה לחודש נובמבר ולא ייכנס לתוקף בספטמבר הקרוב. ליצמן תקף: "אל תפלו לספין, צעד אכזרי ומרושע".

   
ליברמן דחה את הגזירה: החרדים תוקפים: "אל תפלו לספין האכזרי"
(צילום: Arkady Mazor/shutterstock)
אא

הגזירה של שר האוצר ליברמן לבטל את סיבסוד מעונות היום לאברכים, לא תכנס לתוקף ב-1 בספטמבר, וכרגע היא נדחית לאחרי החגים - ב-1 בנובמבר. 

מדובר בהחלטה של שר האוצר, אביגדור ליברמן, ושרת הכלכלה, אורנה ברביבאי, שהודיעו היום  על דחייתה בחודשיים של ההחלטה על ביטול הסבסוד למעונות היום, עליה החליט ליברמן בשבוע שעבר.

"בצעד משותף החליטו שר האוצר ושרת הכלכלה והתעשייה להעניק חודשיים נוספים להיערכות מערכת החינוך, שוק התעסוקה והמשפחות עצמן להחלטה לשנות את הקריטריונים לזכאים בסבסוד עלות מעונות היום", מסרו השרים.

"ההחלטה שעניינה עידוד תעסוקה ומתן סבסוד בשכר הלימוד למעונות היום למשפחה ששני בני הזוג עובדים או רוכשים הכשרה מקצועית ו/או השכלה גבוהה לשם תעסוקה תיושם במלואה ותיכנס לתוקף ב-1 בנובמבר 2021", הוסיפו.

ח״כ יעקב ליצמן מיהדות התורה הגיב להחלטה ואמר: "ההחלטה של ליברמן וברביבאי לדחות את הקיצוץ הנפשע בסבסוד מעונות היום לאברכים, אינה הופכת אותה למוצדקת. אל תפלו לספין הזה. זהו צעד אכזרי ומרושע, שמטרתו לפגוע ולמוטט את המשפחות החרדיות ולומדי התורה. הממשלה הרפורמית של בנט-ליברמן-לפיד מתאכזרת לחרדים ופוגעת במסורת ישראל".

ח״כ פרוש אמר: ״ליברמן דחה את הקיצוץ לחרדים במעונות יום לא מכיוון שחזר בתשובה אלא לאחר שהבין שקיים קושי משפטי ביישום ההחלטה במועד שרצה. אני קורא לראש הממשלה הנושא באחריות לבטל לאלתר את הרפורמה הפוגענית".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך