התו הירוק חוזר לבתי הכנסת ולחתונות? הקבינט יתכנס היום שוב
(צילום: Roman Yanushevsky/shutterstock)

חדשות

התו הירוק חוזר לבתי הכנסת ולחתונות? הקבינט יתכנס היום שוב

חברי הקבינט החליטו להגביר את האכיפה על אי עטיית מסכות ולהסדיר נהלים לאירועים שבהם יותר ממאה איש. טרם התקבלה החלטה על חזרה לתו ירוק

   
התו הירוק חוזר לבתי הכנסת ולחתונות? הקבינט יתכנס היום שוב
(צילום: Roman Yanushevsky/shutterstock)
אא

אושר קיצור ימי הבידוד ל-7 ימים, ועל רקע המשך העלייה בתחלואה, משרד הבריאות ימליץ לקבינט הקורונה להחזיר את "התו הירוק" בחדרי כושר, חתונות, מסעדות ובתי כנסת.

ועדת השרים לענייני נגיף הקורונה (קבינט הקורונה), התכנסה אמש (שלישי) לנוכח העלייה בתחלואה ובמטרה לנקוט בצעדים למיגור את התפשטות הנגיף. בסיומה, התקבלו ההחלטות הבאות:

תקופת הבידוד קוצרה לשבעה ימים, שיותנו בבדיקה שלילית. בנוסף, משרד הבריאות ייערך להקמת מערך בדיקות מהירות שיהיו זמינות לציבור הרחב, תוגבר דרמטית אכיפת עטיית המסכות ויוגברו מאמצי ההסברה על אודות החיסונים. בנוסף, תיערך עבודת הכנה להסדרת אירועים המוניים מעל ל-100 איש בחללים סגורים.

לפי המתווה של משרד הבריאות שהועבר לשרים, התו הירוק יחול רק על פעילות במקום סגור ובפעילויות של מעל 100 אנשים. בתוך התו הירוק ייכללו חתונות, אירועי שמחות, הופעות, מסיבות, פסטיבלים, כנסים, חדרי כושר, מסעדות, חדרי אוכל ובתי תפילה. מנגד, לא יידרש תו ירוק כעת בכניסה לקניונים ואתרי מסחר או בכניסה לתחבורה ציבורית.

עוד נקבע כי ילדים עד גיל שנה לא יצטרכו בדיקה במסגרת התו הירוק החדש, וילדים עד גיל 16 יזכו למימון מהמדינה עבור בדיקת הקורונה שלהם. במשרד הבריאות דורשים גם תוספת של 1.5 מיליארד שקלים, מתוכם 300 מיליון יהיו מיועדים לרכישת חיסונים נוספים.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך