לקראת החופש; מ. הבריאות מנחה: "טסים לב" - חזרה בטוחה מחו"ל
(צילום: Roman Yanushevsky/shutterstock)

חדשות

 לקראת החופש: משרד הבריאות באזהרה חמורה

בימים אלו כשרבים יוצאים לחו"ל ושבים ארצה, גובר החשש מפני חדירת זנים חדשים של קורונה העלולה להביא לעליה בתחלואה. 

   
 לקראת החופש; מ. הבריאות מנחה: "טסים לב" - חזרה בטוחה מחו"ל
(צילום: Roman Yanushevsky/shutterstock)
אא

משרד הבריאות מזהיר בימים אלו בקמפיין מיוחד שמטרתו לחדד את הנהלים וההנחיות הנוגעים לטסים והשבים לישראל; הקפדה על ביצוע הבדיקות הנדרשות לפני ואחרי הטיסה וקיום חובת הבידוד.

הפרסום מדגיש את הנוהל החדש לפיו גם מחוסנים ומחלימים השבים מכל יעד בחו"ל חייבים בבידוד 24 שעות או עד לקבלת תשובה שלילית (המוקדם מביניהם), וכן את העובדה כי ילדים עד גיל 12 וכל מי שאינו מחוסן או מחלים חייב בבידוד מלא.

הקמפיין מזכיר כי חל איסור לטוס ליעדים שהוגדרו כמדינות ברמת סיכון מרבית (למעט מי שקיבל אישור מוועדת חריגים), ומי ששב משם יחוייב בבידוד מלא גם אם הוא מחוסן או מחלים. 

עוד ממליצים במשרד הבריאות  להתעדכן באתר ובקו המידע על יעדים בחו״ל בסטאטוס ׳אזהרה חמורה׳ העתידים להכנס לרשימת המדינות האסורות אם רמת התחלואה בהם לא תרד. 

"מי שמתכנן נסיעה לחו"ל עם ילדים מתחת לגיל 12 חייב להביא בחשבון את מניין ימי הבידוד שיידרשו להם בטרם יוכלו לשוב למוסדות החינוך" אומרים במטה ההסברה לציבור החרדי.

 "מעבר לעובדה כי בידוד ילדים הוא באחריות הוריהם ובהתאם לצו שנחתם, הפרה של בידוד מטילה קנס על ההורה, נכון להיום התחלואה במגזר החרדי נמוכה מאוד וחשוב להמשיך לשמר את המצב ולמנוע תחלואה".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך