מהבוקר: 13 אלף עובדי בתי החולים הממשלתיים פתחו בשביתה
(צילום: דוברות ההסתדרות)

חדשות

מהבוקר: 13 אלף עובדי בתי החולים הממשלתיים פתחו בשביתה

השביתה תכלול את כל בתי החולים הכלליים הממשלתיים, בתי החולים לבריאות הנפש ובתי החולים לשיקום וגריאטריה. לא יינתנו שירותי אדמיניסטרציה, אחזקה, ניקיון, מטבח וכוח עזר, למעט במחלקות שקשורות לפעילות רפואית דחופה

   
מהבוקר: 13 אלף עובדי בתי החולים הממשלתיים פתחו בשביתה
(צילום: דוברות ההסתדרות)
אא

13 אלף עובדי המנהל והמשק ב-30 בתי החולים הממשלתיים בישראל פתחו הבוקר (ג') בשביתה. זאת על רקע עומסי עבודה חריגים ומצוקת כוח אדם מתמשכת, ובמקביל פיטורי 200 עובדי מנהל ומשק בתקופת הקורונה. המו"מ הממושך מול משרד האוצר לפתרון הבעיות לא צלח.      

השביתה תכלול את כל בתי החולים הכלליים הממשלתיים, בתי החולים לבריאות הנפש ובתי החולים לשיקום וגריאטריה. לא יינתנו שירותי אדמיניסטרציה, אחזקה, ניקיון, מטבח וכוח עזר, למעט במחלקות שקשורות לפעילות רפואית דחופה.

במכתב ששלח אלי בדש, יו"ר הוועד הארצי של עובדי המנהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים, לשר הבריאות ניצן הורוביץ, הוא ציין כי "העובדים נמצאים במלחמת התשה, כשהעומס בתחום מוביל לסיכון ממשי לחיי המטופלים והעובדים בבתי החולים. העובדים נאלצים לעבוד 7 ימים בשבוע, ולהשלים בזמן המשמרת מטלות המיועדות למספר עובדים במקביל. לא נותרה לנו כל ברירה: כל רצוננו להתפרנס בכבוד ולעבוד בצורה הוגנת, להיות עובדים ולא עבדים".

13 אלף עובדי בתי החולים הממשלתיים פתחו בשביתה (צילום: דוברות ההסתדרות)

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקבי: "עובדי המנהל והמשק גמרו להיות העובדים השקופים של מערכת הבריאות. אחרי שגילו אחריות ציבורית במשך 3 שנים ובתקופת הקורונה, כלו כל הקיצין. אני קורא לדרגים המקצועיים במשרדי הממשלה למצוא את הפתרון הנכון שיביא לפתרון המשבר בהקדם".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך