הרב וייס נגד שר האוצר: "כל הטיעונים הם שקר מיסודו"
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)

חדשות

הרב מנחם וייס הגיע לאולפן וחשף את השקר הגדול

הרב מנחם וייס מסביר איך עובד עולם הלימוד בכוללים: "אני שואל - הרי הם יוצאים לשוק העבודה, אז איך אתם אומרים שזה לא כך? הרי אחרי 10 שנים הם הופכים לרבנים או דיינים וכו' כלומר ה-5 אלף האלו הופכים להיות שוחטים, מוהלים, עורכי ספרים, מורי צדק ועוד."

   
 הרב וייס נגד שר האוצר: "כל הטיעונים הם שקר מיסודו"
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)
אא
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)

הרב מנחם וייס מסביר איך עובד עולם הלימוד החרדי בכוללים שכנגדו יוצא שר האוצר.

ליברמן, שר האוצר, אמר: אם לומדים השכלה שמביאה פרנסה ויוצאים לשוק העבודה אני מממן אין לי בעיה שילמד כמה שנים כמו מדעים ופיסיקה אבל לימודים שלא מביאים ליציאה לשוק העהודה הוא לא מממן.

את כספי המיסים שלנו הוא לא מממן. יש היום 20 אלף אברכי כוללים וזה כבר כמה שנים לא עולה ולא יודד. זה תמיד באזור. אבל איך זה יכול להיות?

במגזר החרדי כל שנה יש 5 אלף זוגות מתחתנים. תלמידי ישיבה נכנסים לכולל אז איך יכל להיות שהמספר הזה לא עולה? הרי יש עוד 5 אלף כל שנה!

הנה השקר בהתגלמותו ועיתונאים ופרשנים יודעים את זה אבל לא מדברים על זה -

תלמיד ישיבה מתחתן בגיל צעיר - באזור גיל 20. הוא צריך בכולל עוד שנתיים שלוש כדי להשלים את הלימודים כדי שתהיה לו השתלמות מלאה בכל חלקי התורה.

אחרי זה האברכים לומדים כדי להפוך לרבנים כמו רבני שכונות רבני ערים דיינים וכו' לומדים חושן משפט, יורה דעה, אבן העזר ועוד וזה חמש שנים שצריך ללמוד בשביל זה.

קבוצה אחרת מתמקדים בלימוד תורה כדי להפוך להיות רבנים בישיבות כמו להבדיל מרצים באוניברסיטה, כדי שיוכלו לגדל דורות של תלמידים.

ישנם כאלו שלומדים להיות שוחטים מהולים סופרי סת"ם ועוד. הרי יש הרבה הלכות סביב כל המקצועות האלו שצריך לדעת.

ישנה קבוצה שהיא מחברת ספרים לטובת לומדי התורה והעם. הרי יש עשרות חיבורים- מחקרים של התאמה לטכנולוגיה של ימינו. הם מעמיקים כל אחד בתחום שלו רפואה, טכנולוגיה ועוד על פי ההלכה.

אז אני שואל: "הרי הם יוצאים לשוק העבודה, אז איך אתם אומרים שזה לא כך? הרי אחרי 10 שנים הם הופכים לרבנים או דיינים וכו' כלומר ה5 אלף האלו הופכים להיות שוחטים, מוהלים, עורכי ספרים, מורי צדק ועוד.

לכן הכמות הזאת של ה20 אלף נשארת. זה מה שמראה שאלו שלומדים תורה בסוף יוצאים לשוק העבודה!

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך