מרן הרב קנייבסקי מאיים? "הם יקבלו גיהינום"
(צילום: דוד זר)

יהדות

מרן הרב קנייבסקי מאיים? "הם יקבלו גיהינום"

אמירה קשה של מרן הרב קנייבסקי, לדברי הרב מנחם וייס: "אם הם יעזו לפגוע בילדי ישראל בגלל שהאבות שלהם יושבים ולומדים תורה - תורתם אומנתם, הם יקבלו גיהינום ולא תהיה להם מחילה על הדבר הזה. כל התומכים בכך יגיעו לגיהינום."

   
מרן הרב קנייבסקי מאיים? "הם יקבלו גיהינום"
(צילום: דוד זר)
אא
(צילום: דוד זר)

הרב מנחם וייס מבאי ביתו הקרובים של מרן שר התורה הרב חיים קנייבסקי מביא את התבטאותו הנדירה של הרב כפי ששמע אותה.

מדובר על הגזירות החדשות של ליברמן כנגד נשות האברכים באמצעות ההנחיה של ביטול סבסוד מעונות היום. כך שהדבר מביא למעשה לביטול לתמוד התורה של הבעל, שכן האישה תיאלץ להפסיק לעבוד וכך נוצר מעגל של פגיעה נרחבת, ממשית וגדולה בציבור החרדי.

הרב מנחם וייס מביא את הדברים כלשונן מתוך ההבנה שכלי תשורת אחרים מטעמים שונים לא מביאים זאת. ערוץ 2000 לדבריו מתייחד באהבת ישראל בכל שנות קיומו ובשני דברים חשובים:

האחד - נאמנות מוחלטת לגדולי ישראל עליהם נאמר "את ה' אלוקיך תירא", את - לרבות תלמידי חכמים. וכן נאמר על בני ישראל ויאמינו בה' ובמשה עבדו והנה ר' נחמן ואחרים כבר כתבו על צדיקי האמת שהם כמשה רבנו שבכל דור.

השני - אם ישנה אמת צריך לומר ולפרסם אותה ללא מורא מאיש. דעת התורה של הרב קנייבסקי במקרה הזה מובאת כך שהציבור ידע את אשר נאמר.

הרב קנייבסקי קבע ש"כל השותפים בהחלטה זו של ליברמן כולל הוא עצמו פוגעים בלומדי התורה ובלימוד התורה וזה חמור מאוד ועל כך אין להם מחילה על הדבר הזה אפילו לא ביום הכיפורים וגם אם הם יעשו תשובה.

"אם הם יעזו לפגוע בילדי ישראל בגלל שהאבות שלהם יושבים ולומדים תורה - תורתם אומנתם, הם יקבלו גיהנום ולא תהיה להם מחילה על הדבר הזה. כל התומכים בכך יגיעו לגיהנום. מדובר באמירה קשה אך חשוב שידעו אותה."

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך