נבואתו של הצדיק הנסתר - החלבן: מהי הסכנה שיש על עם ישראל?
החלבן - הרב חיים כהן

יהדות

נבואתו של הצדיק הנסתר - החלבן: מהי הסכנה שיש על עם ישראל?

הרב חיים כהן, החלבן: "העולם הגשמי הוא צל של העולם העליון. כמו שהתפקוד של האדם כולו תלוי במוח ושאר הגוף תלוי בו כך אנחנו צריכים להבין שמה שקורה בעולם הזה זה השתקפות של מה שהוחלט למעלה"

   
נבואתו של הצדיק הנסתר - החלבן: מהי הסכנה שיש על עם ישראל?
החלבן - הרב חיים כהן
אא
החלבן - הרב חיים כהן

הרב חיים כהן, החלבן, בהקלטה נדירה משנת 2010 כפי שמביא הרב יהודה סעדיה בתוכנית, מדבר על המלחמה שנעשית בעליונים ומשפיעה על התחתונים, על גדולי ישראל הנלחמים וגם זויות אקטואליות.

לדבריו: "על פי תורת הנסתר, המלחמה האמיתית שבה הדברים מתנהלים כאשר יש ממשק בין הנעשה למעלה ובין מה שקורה בפועל בארץ, מתרחשת באמצעות השרים של האומות והצדיקים.

"כאשר חז"ל אומרים ש"אין אומה נופלת בארץ אלא אם כן נופל שרה תחילה". כמה גדול כוחה של התורה והתפילה בהתמודדות של עם ישראל נגד אומות העולם והבאים עלינו לרעה.

הוא ממשיך בדבריו: "העולם הגשמי הוא צל של העולם העליון. כמו שהתפקוד של האדם כולו תלוי במוח ושאר הגוף תלוי בו כך אנחנו צריכים להבין שמה שקורה בעולם הזה זה השתקפות של מה שהוחלט למעלה.

"אנחנו צריכים לבנות צבא חזק כמח דוד המלך שמלחם מלחמות ה' ועיקר ההתודדות היא בעליונים בממדים הרוחנים הנסתרים לכן צריכים להרבות בתפילה, צדקה, תשובה ומעשים טובים. "הקול קול יעקב והידים ידי עשו"

"לאיראן יש נשק גרעיני. זאת כבר מלחמה אחרת, מלחמה קשה, טילים אחרים ממה שאנחנו מכירים ויודעים. אנחנו צריים לדעת את זה ועל ידי התורה והתפילה ננצח את המערכה

"בימי מלממת שלום הגליל היה סיפור עם הרב אבוחצירא וכן עם ה"אמרי אמת" מגור שפעלו בשמים כאשר היה את המצב המורכב הזה בעם ישראל.

"הקב"ה נלחם לעם ישראל. לגבי איראן אלו טילים אחרים צריך לחזור בתשובה. להתפלל לקב"ה שקשתותם תישברנה. זה יסוד גדול שמלמדים אותנו חכמים: עיקר המלמה הוא בשמים. אם אנחנו נתפלל - תבוא הגאולה".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך