הזמר נתן גושן חשף: הרב קנייבסקי שינה לי את השם
(צילום: מתוך דף הפייסבוק נתן גושן – Nathan Goshen)

חדשות

הזמר נתן גושן חשף: הרב קנייבסקי שינה לי את השם

"הוא אמר לה שעדיף נתן. שאלתי את עצמי, אני אוהב את השם נתן? לא יודע. שאלתי, ואת מתן אתה אוהב? אמרתי לעצמי, וואלה לא. אני זוכר שניתקתי את הטלפון ואמרתי לכולם, 'חברים, מהיום נתן גושן'".

   
הזמר נתן גושן חשף: הרב קנייבסקי שינה לי את השם
(צילום: מתוך דף הפייסבוק נתן גושן – Nathan Goshen)
אא

חשיפה מדהימה של הזמר נתן גושן למגזין 'ידיעות אחרונות' בסוף השבוע. הזמר שנולד עם השם מתן שינה את השם ל'נתן' ברבות הזמן בשל הוראתו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי.

"הרב קנייבסקי שינה לי את השם ממתן לנתן", הוא סיפר בראיון לרז שכניק. "אמא שלי הייתה חברה טובה של רעייתו הרבנית בת שבע, והיא שאלה אותו על השם שלי".

לדבריו, "הוא אמר לה שעדיף נתן. שאלתי את עצמי, אני אוהב את השם נתן? לא יודע. שאלתי, ואת מתן אתה אוהב? אמרתי לעצמי, וואלה לא. אני זוכר שניתקתי את הטלפון ואמרתי לכולם, 'חברים, מהיום נתן גושן'".

על התקרבותו לדת סיפר גושן: "עזבתי את הבית בגיל 15. הרגשתי שאני רוצה לחיות חיים אחרים. ההתקרבות לדת קרתה אחרי שאחותי הילה התחזקה לפניי, יצאה לתהליך משלה של חזרה בתשובה והספרים היו בבית".

אני זוכר שהיא ניסתה בעדינות לתת לי ספר לקרוא, כשהייתי ילד חילוני למהדרין, וזה לא היה פשוט. יום אחד, דווקא כשהיא יצאה, מהסקרנות, הלכתי לבדוק בעצמי ופתחתי את הספר 'השתפכות הנפש', של רבי נחמן. באותם רגעים של קריאה אז הבנתי שהנשמה שלי צריכה התייחסות".

"קצת אחרי גיל 15 לקחתי אוטובוסים מלוד להר מירון והסתובבתי שם לבד. זו הייתה תקופה של חיפוש, אולי הטובה והמשוחררת בחיי. הייתי ילד שיכול להיזרק בכל מקום, אז נימנמתי פה ושם, ישנתי אצל אנשים טובים שהסכימו לארח אותי לפעמים. הרגשתי שאני משוחרר וזה היה הרגע שבו החלטתי לשים כיסוי ראש. שמתי כיפה, גידלתי פאות, אני שומר שבת, שם ציצית. התהליך שלי גם הבהיל את אמא שלי מאוד. כולם חיכו מסביב שזה יהיה עוד משהו שיחלוף כמו כל השיגעונות שלי. אבל אצלי זה רק התחזק".

"היו לי קשיים עם לשמור שבת, בתקופת הצבא היו נפילות והיה לי קשה עם זה מאוד", אמר. "ממש לפני שהגענו הביתה עברנו תאונת דרכים, רכב נכנס בי חזיתית. התעלפתי וכשהתעוררתי שמעתי בומים כי ניסו לחלץ אותנו מהאוטו, הדלתות התעקמו".

"זוכר שאמא שלי רצה למקום מהבית, לראות שאני בסדר", הוסיף. "נפצענו קל וכולנו בכינו שם יחד. ביקשתי סליחה מבת הזוג למרות שלא הייתי אשם בתאונה, ביקשתי סליחה מאמא שלי על האוטו וביקשתי סליחה מעצמי, על זה שאני מאשים את עצמי בהכל בלי לבדוק. מאז לא חיללתי שבת יותר".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך