הישיבות הציוניות לבנט: "בטל את הגזרה המתריסה של ליברמן"
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)

חדשות

הישיבות הציוניות לבנט: "בטל את הגזרה המתריסה של ליברמן"

הישיבות הציוניות לראש הממשלה נפתלי בנט: "בטל את הגזרה המתריסה והמזלזלת של שר האוצר כנגד עולם התורה והיהדות"

   
הישיבות הציוניות לבנט: "בטל את הגזרה המתריסה של ליברמן"
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)
אא

מנכ״ל איגוד הישיבות הציוניות הגבוהות ורמ"ט איגוד ישיבות ההסדר שיגרו הערב מכתב חריף משותף לרוה"מ בנט בדרישה לביטול החלטת שר האוצר ליברמן בסוגיית מעונות הילדים.

בעקבות החלטת שר האוצר אביגדור ליברמן להפסיק את תקציבי הסיוע במעונות הילדים לבני האברכים שגרו הערב איגודי הישיבות הציוניות מכתב חריף לראש הממשלה נפתלי בנט. במכתבם מדגישים מנכ"ל איגוד הישיבות הציוניות הגבוהות משה גוטמן ורמ"ט איגוד ישיבות ההסדר אורי פינסקי כי "החלטתו הדרקונית של השר ליברמן פוגעת בחריפות בסטטוס קוו העדין, כצעד מתריס המבטא זלזול של ממש בערך לימוד התורה ופגיעה בציבורים שלמים הרואים בלימוד תורה ערך מרכזי בחייהם. צעד זה יהווה מכה כלכלית וקיומית למשפחות בני הישיבות מן השכבות החלשות ביותר". 

עוד מדגישים גוטמן ופינסקי כי "שמענו בנאומים של כבודו ושל בכירים אחרים בממשלה, את המחויבות לשמור על אחדות העם והמחויבות האישית שלך לשלמות עולם התורה. אנו פונים אליך בבקשה לביטול הנחיה רעה זו ולפעול לאיזון גורמים הפועלים בממשלה באופן לא אחראי. אנו קוראים לך כראש הממשלה של מדינת ישראל להוביל מדיניות אחראית וממלכתית של כיבוד המגזרים השונים, כבוד ומחויבות למסורת בת אלפי שנים של ערך לימוד התורה, לאחדות החברה הישראלית ולעולם התורה".

משה גוטמן, מנכ"ל איגוד הישיבות הציוניות הגבוהות מוסיף מציין הערב כי "ההחלטה המפלה של שר האוצר אומרת בעצם שגם מי שלומד בתוכניות ההכשרה לרבנות בישיבות לא יזכה לסבסוד ואילו סטודנט הלומד לתואר כלשהו כן יקבל את הסבסוד, דבר שיגרום למאות משפחות מהישיבות הציוניות  להגיע אל מתחת לקו העוני. הדבר מבטא זלזול מחפיר בערך לימוד התורה שאי אפשר להסכים אליו. אנו קוראים לראש הממשלה להפעיל את המשמעת הקואליציונית ולמנוע את ההחלטה המחפירה".

הישיבות הציוניות לבנט בטל את הגזרה המתריסה של ליברמן

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך