ליברמן בגזירה על האברכים: סבסוד מעונות רק לשני הורים עובדים
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)

חדשות

ליברמן בגזירה על האברכים - סבסוד מעונות רק לשני הורים עובדים

הגזירה החדשה של ליברמן מעוררת זעם בקרב הציבור החרדי: "הקריטריון שקבע ליברמן הרשע ימנע מאישה עובדת שבעלה לומד תורה את הסבסוד לילד במעון ויפגע פגיעה כלכלית קשה במשפחות אלו.

   
ליברמן בגזירה על האברכים: סבסוד מעונות רק לשני הורים עובדים
(צילום: David Cohen 156/shutterstock)
אא

הלם ביהדות החרדית מההחלטה השערורייתית של שר האוצר אביגדור ליברמן  - לגזול את לחמם של אלפי האברכים.

שר האוצר ליברמן הודיע על שינוי תנאי הזכאות של הורים לסבסוד הממשלתי של מעונות היום לילדיהם, באופן השולל את הסבסוד בעיקר מתלמידי ישיבות חרדים כבר בשנת הלימודים הקרובה.

להלן פרטי התוכנית של שר האוצר ליברמן, לשלול סבסוד למשפחות של לומדי תורה:

1. האוצר החליט לשנות את הקריטריון להנחה במעונות יום של ויצ״ו ונעמ״ת (כ-900 ש״ח לילד בחודש) ישונה, כך שמשפחות יקבלו סבסוד רק אם:
א) שני בני הזוג עובדים לפחות 24 שעות בשבוע (חצי משרה), או ש:
ב) אחד מבני הזוג עובד והשני לומד - אך רק לימודים מוכווני תעסוקה, לא כולל אברכים בישיבות.
ג) מטרת הצעד - לסבסד רק משפחות המשולבות, או המעוניינות להשתלב, במעגל העבודה היצרני.

2. הקריטריון החדש צפוי להוביל לשלילת הסבסוד מ-18,000 משפחות שבהן 21,000 ילדים בגילאים הרלוונטיים, בעלות של 400 מיליון ש״ח בשנה, כבר החל מ-1.9 הקרוב

3. הקריטריון אינו מצריך תיקון חקיקה בכנסת, אלא רק פרסום מבחני תמיכה חדשים ע״י משרד הכלכלה בראשות אורנה ברביבאי.

4. במקביל, הנחה ליברמן את בכירי משרדו לגבש תכנית חינוך חינם מגיל אפס למשפחות עובדות - אך זו נמצאת עדיין בעבודת מטה באוצר, ותובא רק לקראת דיוני התקציב או אחריהם.

שר האוצר, אביגדור ליברמן, מסר: "ההחלטה שאני מביא היום היא צעד חשוב מאוד שמשנה את סדרי העדיפויות במדינה ושמה בראש את אלו שעובדים ומשלמים מיסים. המנגנון הנוכחי פוגע בהורים עובדים ומתעדף את אלו שאינם ולכן השינוי מתבקש. אמשיך להוביל מהלכים שיבטלו תמריצים שלילים להשתלבות בשוק העבודה".

יו"ר יהדות התורה משה גפני הגיב בזעם: "הקריטריון שקבע ליברמן הרשע ימנע מאישה עובדת שבעלה לומד תורה את הסבסוד לילד במעון ויפגע פגיעה כלכלית קשה במשפחות אלו. אנחנו ממתינים לבנט שאמר שלא יתן לפגוע בציבור החרדי והפגיעה הראשונה והקשה שנחתמה על ידי ליברמן הרשע מגיעה לעולם נגד הציבור החרדי, הנשים העובדות ולומדי התורה".

יו"ר ש"ס אריה דרעי טען: "ההחלטה הראשונה של שר האוצר הינה פגיעה בחרדים. ליברמן בצעד דורסני ומרושע החליט לפגוע במשפחות ברוכות ילדים רק בשל היותן חרדים. בנט וסער שהבטיחו 'לדאוג לחרדים' הקימו ממשלת שנאה שחרטה על דגלה את הפגיעה בעולם התורה".

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב גם הוא: "תורת ישראל היא זכות קיומנו כאן. הרעבת ילדי האברכים זו בושה ועוד אות קלון לממשלה הרעה הזאת. תתביישו לכם".

ח"כ יעקב אישר בתגובה ל'גזירת המעונות' של ממשלת לפיד ובנט: "ליברמן שחתם על 53 מיליארד שקל לרע"מ לאחר שהבטיח ש'לא יישב איתם גם לא ביקום מקביל' ואיים לשפוט אותם כמו 'פושעי הנאצים במשפטי נינרברג', ממהר לפגוע בכבשת הרש של נשים חרדיות עובדות ובכך פוגע בכדאיותן לצאת לשוק התעסוקה. בנט וסער לא יינקו מאחריותם לפשע הזה".

ח"כ מאיר פרוש בתגובה להודעתו של שר האוצר: "ליברמן אינו שונא החרדים הראשון. שנאתו לחרדים בהתנכלותו לילדיהם הקטנים בגלל מחלוקות פוליטיות נובעת מהיותו פוליטיקאי מפוטם שקיבל חינוך במדינה קומוניסטית עם הרבה שנאה לדת.

(צילום: David Cohen 156/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך