מזעזע: מאיר רובין כמעט נרצח עם ילדיו בגלל היותו יהודי
(צילום: The World in HDR/shutterstock)

חדשות

מזעזע: מאיר רובין כמעט נרצח עם ילדיו בגלל היותו יהודי

הולך אבא עם שני ילדיו הקטנים בני 3 ו־6, בחופש הגדול, לקמפינג. משום מקום, מגיעים טרוריסטים, מציתים אש בשמורה, בכמה מוקדים. הם גם חותרים למגע וככל הנראה מנסים להרוג אותם יותר מפעם אחת, ואף מנהלים מרדף אחריהם בהרי ירושלים.

   
מזעזע: מאיר רובין כמעט נרצח עם ילדיו בגלל היותו יהודי
(צילום: The World in HDR/shutterstock)
אא

מאיר רובין כמעט נרצח עם ילדיו בגלל היותו יהודי. את השאלה איך להשיב את ההרתעה אשאיר למומחי ביטחון, אבל תפקיד התקשורת היא לא לתת לנושא לרדת מסדר היום. כך כתבה אידית דרויאן-אוחיון בישראל היום

אידית דרואין אוחיון כותבת כי: "הסיפור של מאיר רובין מזעזע. אדם או אישה ששערותיהם לא סמרו למשמע הסיפור, כדאי שיתעמקו בו. הולך אבא עם שני ילדיו הקטנים בני 3 ו־6, בחופש הגדול, לקמפינג. משום מקום, מגיעים טרוריסטים, מציתים אש בשמורה, בכמה מוקדים.

"הם גם חותרים למגע וככל הנראה מנסים להרוג אותם יותר מפעם אחת, ואף מנהלים מרדף אחריהם בהרי ירושלים. כשהוא לבסוף נתקל בניידת משטרה, השוטר בוחר לבדוק אותו ובשלב מסוים מורה לו ללחוץ על הגז ולהאיץ פן יבולע לו על ידי הטרוריסטים, שבאותו שלב המשטרה חוצצת ביניהם.

לדבריה: "זה כמובן תקציר הדברים בתרגום חופשי. מאיר רובין הוא מנכ"ל פורום קהלת, איש ישר, אוהב עם וארץ, שומר חוק וסדר. כך לפחות מהיכרותי עימו. אי אפשר להכניס אותו לתוך המסגור "הקלאסי" של מתנחל/דתי עם כיפה /  מפר חוק וכיוצא באלה, כפי שנוהגת התקשורת לעשות במרבית המקרים. מדובר פה על איש משפחה שיצא לקמפינג עם ילדיו הקטנים, ופושעים ניסו להרוג אותו. זה כמובן מצביע על בעיה בולטת אחת: היעדר הרתעה. אבל לא בה עוסק המאמר. את זה אשאיר למומחי הביטחון והאכיפה, ל"לשעברים" למיניהם".

עוד הוסיפה: "חשובה יותר היא האסטרטגיה הנגזרת מן האירוע. זו שכל חבר כנסת ושר יכולים וצריכים לפעול לפיה. מדובר פה על WIN-WIN. גם סיקור תקשורתי חיובי וגם צעדים משילותיים מעשיים. כמובן, הראשון או הראשונה שיעסקו בזה באופן אמיתי, יהיו הנשכרים הגדולים. מה שצריך לקרות עכשיו זה קמפיין תקשורתי חסר מעצורים, שלא יוריד את המקרה הזה מסדר היום למשך זמן ארוך ויביא להתגייסות של חברי הכנסת והממשלה לטפל בנושא הזה.

היא ממשיכה: "לא מדובר רק על כתבות וראיונות של מאיר, את זה הוא כבר עושה. חברי הכנסת כולם צריכים לגייס את הכלים הפרלמנטריים העומדים לרשותם ולהציף את הנושא בעזרת שאילתות, דיונים, מכתבים ועוד. דווקא הפעם לא מדובר בקואליציה או באופוזיציה.

"שני הצדדים צריכים להתגייס ולפעול כדי שאירוע כזה לא יחזור על עצמו. טוב תעשה יו"ר הקואליציה, ח"כ עידית סילמן, אם תכנס דיון מיוחד בוועדה בנושא זה, אם יו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי יקבע דיון מיוחד במליאת הכנסת ואם שרי ביטחון הפנים, המשפטים ואף משרד רה"מ יכנסו דיונים שמהם ייצאו צעדים מעשיים באשר לעבודת המשטרה ולשינוי חקיקה קיימת או תקנות, ככל שנדרש".

לבסוף כתבה: "כל זה צריך להיעשות לא כי מדובר במאיר רובין ולא כי מדובר בהרי ירושלים, אלא פשוט מתוך ההבנה שהיום זה קרה לאדם מסוים במקום מסוים, אבל מקרה מסוג כזה יכול לקרות לכל אחד מאזרחי ישראל בכל זמן. רק חשבו מה היו קורה אילו בני ה־3 וה־6 היו נפגעים. מה היו הכותרות זועקות אז. כעת נדלקה נורת אזהרה שמציבה בפני נבחרי הציבור קריאה לטפל בעניין לפני שהנורא מכל קורה".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך