הנגיף ממשיך להתפשט: עליה במספר החולים
אילוסטרציה (צילום: Nuad Contributor/shutterstock)

חדשות

הנגיף ממשיך להתפשט: עליה במספר החולים

משרד הבריאות העריך כי בשבוע הקרוב יאובחנו 600 חולים ביום בישראל, וכי בהמשך צפוי המספר לעלות לאלף חולים חדשים מדי יום.

   
הנגיף ממשיך להתפשט: עליה במספר החולים
אילוסטרציה (צילום: Nuad Contributor/shutterstock)
אא

משרד הבריאות עדכן הבוקר (ראשון) כי במהלך היממה אמש אובחנו 323 בני אדם אובחנו אתמול עם קורונה מתוך כ-24 אלף בדיקות. מצבם של 29 חולים קשה. כוכב יאיר וצופים הפכו ליישובים אדומים.

שיעור הבדיקות החיוביות אתמול היה 0.5% — ללא שינוי מיום חמישי. עוד עולה מהנתונים כי 58 בני אדם היו מאושפזים אתמול ובהם 31 במצב קשה — עלייה של שלושה מיום חמישי. אתמול חוסנו 9,645 אלף בני אדם במנה הראשונה ו–1,395 במנה השנייה.

בניסיון למנוע הכנסת ווריאנטים לישראל: החל מהבוקר (ראשון) יפעל בנמל התעופה בן גוריון מתחם בדיקות גדול שיוכל לבצע 2,500 בדיקות בשעה.

פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, אמר הבוקר כי "בואו נמחק את המילים גל רביעי, אלו הפרפורים האחרונים של הגל הרביעי. כרגע אנו רואים בעיקר תחלואה בקרב ילדים. זה לא נעלם לגמרי, יש לנו כלים מאוד טובים להתמודד עם הווריאנט", כך בראיון ל-103FM.

בהמשך דבריו, הוסיף גרוטו כי צריך לעקוב אחרי מצב האשפוזים והתחלואה בקרב מבוגרים. "אני חושב שתהיה עלייה במספר החולים. אנחנו למודי ניסיון, יש מקום לניהול סיכונים הרבה יותר רחב. גם אם יהיו לנו 1,000 נדבקים שרובם ילדים, לא נהיה בבעיה. אנחנו ערוכים לתרחישים מורכבים".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך