התמונה שחרכה את הרשת: נשיא ארה"ב כרע ברך לאישה החרדית
(צילום: BiksuTong/shutterstock)

חדשות

התמונה שחרכה את הרשת: נשיא ארה"ב כרע ברך לאישה החרדית

תמונה מרגשת חרכה את הרשת: נשיא ארה"ב ג'ו ביידן כרע ברך בפני גברת רבקה רביץ לאחר סיפר שהביא לעולם 12 ילדים

   
התמונה שחרכה את הרשת: נשיא ארה"ב כרע ברך לאישה החרדית
(צילום: BiksuTong/shutterstock)
אא

תמונה מרגשת מסעירה את הרשת: נשיא ארה"ב ג'ו ביידן כורע ברך בפני האישה החרדית גברת רבקה רביץ כלתו של חבר הכנסת לשעבר אברהם רביץ ז"ל מייסד 'דגל התורה'.

הסיבה לכריעת הברך הייתה - לאחר שסיפרה שהביאה 12 ילדים לעולם. הנשיא התרגש והתכופף כאות הערכה וכבוד.

בראיון ל'ידיעות אחרונות' בסוף השבוע אמרה רביץ על עבודתה בבית הנשיא היוצא רובי ריבלין: "הנשיא ריבלין הוא דמות מיוחדת כל כך, ומי שאיתו, איתו לתמיד, הוא אדם של אנשים, אני בטוחה שיעשה עוד הרבה עבור המדינה אבל אני אישית יוצאת לדרך חדשה, מחפשת נתיב, זה כנראה יהיה קשור לחברה הישראלית. זה חיידק שאני לא יכולה להיפטר ממנו".

רביץ הפתיעה ואמרה: "הייתי רוצה להיות חברת הכנסת הראשונה במפלגת יהדות התורה".

"אני יודעת שבסוף זה יקרה. אני מאמינה שהשינוי יהיה תהליכי, זה מאוד קשה לאדם החרדי לשנות את מוסכמות החשיבה. אגב, בכל מפלגה, גם ביש עתיד הליברלית לצורך העניין, אף פוליטיקאי לא יפנה את מקומו מרצון. אם לא היה לחץ חברתי לשבץ נשים באופן שוויוני במפלגות החילוניות, הן לא היו עושות את זה. הלחץ הציבורי הוא זה שיעזור, וגם פה יידרש תהליך חיצוני יחד עם הכשרת הלבבות. אולי חוק שיחייב שילוב אחוז מסוים של נשים בכל מפלגה".

רביץ נשאלה מה תעשה כשתיכנס לכנסת. "קודם כל אני אשנה את שעות הפעילות בכנסת. המליאה מתחילה בארבע אחר הצהריים עד אמצע הלילה כי בעבר הח"כים עבדו בעבודה נוספת, לרוב כרואי חשבון ועורכי דין, וכל המנגנון הותאם עבורם. היום חברי כנסת הם רק חברי כנסת, אבל דורשים מהם לעבוד בערב ובלילה במקום להתחיל דיונים ב־11 בבוקר ולהגיע בשעה הגיונית.

"מהלך כזה גם היה מגביר את השוויון. גם לגברים מגיע לראות את המשפחה שלהם ולא לפגוש את הילדים רק בשבת. למה זה לא שונה עד היום? כי אין מספיק נשים אז נקודת המבט הזאת לא קיימת. חוץ מזה, אם אישה תעלה הצעה כזו, יחשבו שהיא מחפשת הקלות, לא יבינו שהיא מייצרת מנגנון שמיטיב עם כולם".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך