עיריית ירושלים השלימה את ההיערכות לשנת השמיטה בראשות הראשל"צ
צילום: דוברות עיריית ירושלים

חדשות

עיריית ירושלים השלימה את ההיערכות לשנת השמיטה בראשות הראשל"צ

כבר לפני מספר חודשים, ביקש ראש העיר מהגאון רבי יוסף אפרתי, ראש בית המדרש להלכה והתיישבות, שינחה את גורמי המקצוע בעירייה כיצד להכין את העיר לשנת השמיטה.

   
עיריית ירושלים השלימה את ההיערכות לשנת השמיטה בראשות הראשל"צ
צילום: דוברות עיריית ירושלים
אא

הבוקר, ד',  ערך ראש העיר ירושלים, משה ליאון, פגישה בה השתתפו רבה של ירושלים, הגרש"מ עמאר, וראש בית המדרש להתיישבות הגר"י אפרתי, בה סוכמו הפרטים האחרונים לקראת שנת השמיטה העומדת בפתח. 

בחודשים האחרונים נערכו כינוסים מקצועיים לעובדי הגינון והתברואה, בהם קיבלו הנחיות מפורטות כיצד להתכונן לימי השמיטה. כמו כן, יועץ מיוחד מטעמו של הרב אפרתי מלווה את העירייה בשאלות שונות שעומדות על הפרק.

היערכות עיריית ירושלים לשנת השמיטה בראשות הראשל

במסגרת ההיערכות, אגף שפ"ע יצא למבצע חסר תקדים של שתילת עצים וגינות נוי במטרה להשלים פערים לקראת השנה הבאה בה תושבת האדמה. כמו כן, קיבלו עובדי האגף הוראות באלו מקרים מותר לטפל, מה עושים בשטחים ציבוריים ופרטיים, ואיך שומרים על קדושת פירות שביעית בפחים ייעודיים וכו'. 

היום, לקראת הישורת האחרונה וסיום ההכנות, נפגשו בלשכת ראש העיר הגר"י אפרתי יחד עם רבה של ירושלים הגרש"מ עמאר, מנכ"ל העיר איציק לארי, היועצים ההלכתיים וגורמי המקצוע מטעם העירייה לישיבת סיכום והיערכות אחרונה.


במהלך הפגישה העלו הרבנים על נס את פעילותו של ראש העיר שיזם את ההכנות לשנת השמיטה, ודאג שעיר הקודש תכין את עצמה לשנת השמיטה בצורה מסודרת, תוך נתינת המשאבים הראויים לצורך קיום המצווה, בצורה שכמוה מעולם לא נראתה בעיר.  


ראש העיר סיפר לרבנים במהלך הפגישה כי העירייה תתקצב כבר עכשיו פעילויות לילדים ולמשפחות במטרה להעלות על נס את מצוות השמיטה ולהביא לכל בית - גם שהוא נמצא בעיר ולא בשדה - את האפשרויות לשמור על מצוות שמיטה כהלכתה.


"ירושלים היא עיר הקודש", אמר ראש העיר לרבנים, "והיא צריכה להוביל את מדינת ישראל כולה בשמירה על המצווה הנדירה. אנחנו כמובן נשמור על שמיטה כהלכתה, ואנחנו שמחים על הזכות שנפלה בחלקנו גם לשמור על המצווה וגם להעניק פעילות תרבות והלכה לילדים ולמשפחות".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך