תרומות
`
מסעיר את הרשת: משרת עבודה ללא תשלום
מתוך הסרטון

יהדות

מסעיר את הרשת: משרת עבודה ללא תשלום

תלמידים מגיעים לראיון אצל המנהל בעקבות מודעת דרושים שפורסמה בתלמוד תורה. על מה מדובר? צפו במסר המפתיע

   
מסעיר את הרשת: משרת עבודה ללא תשלום
מתוך הסרטון
אא
מתוך הסרטון

הרב רפאל קליינמן הוא מנהל בתלמוד תורה שפרסם מודעת דרושים והזמין ילדים לראיון מבלי שידעו שהם מצולמים ועל מה מדובר, כך שבסוף גם אתם תופתעו.

בתיאור המשימה נדרש רצון לעבוד מאומצת, מורכבות, עזרה ראשונה, בישול, ניהול, עבודה מסביב לשעות כמעט ללא מנוחה, ראש גדול, אחריות, תפקוד תחת לחץ ועוד משימות רבות,

הילדים עונים על כל אחד מהמרכיבים האם הם מסוגלים או לא כאשר הראיון נמשך עד לרגע שבו מתברר להם להפתעתם שמדובר על תפקיד ללא שכר

הם לא מסכימים והמנהל אומר להם שיש מילונים שעושים את התפקיד הזה. ובכן, אלו האימהות שלנו.

כותב על כך ספר החינוך בעניין ההכרה בחשיבות תפקיד זה:
"שראוי לו לאדם שיכיר ויגמול חסד למי שעשה עמו טובה, ולא יהיה נבל ומתנכר וכפוי טובה, שזו מדה רעה ומאוסה בתכלית לפני אלהים ואנשים. ושיתן אל לבו כי האב והאם הם סִבת היותו בעולם, ועל כן באמת ראוי לו לעשות להם כל עבודה ותועלת שיוכל, כי הם הביאוהו לעולם, גם יגעו בו כמה יגיעות בקטנותו.

"וכשיקבע זאת המדה בנפשו – יעלה ממנה להכיר טובת האל ברוך הוא, שהוא סִבתו וסִבת כל אבותיו עד אדם הראשון. ושהוציאו לאויר העולם, וסיפק צרכיו כל ימיו, והעמידו על מתכונתו ושלימות איבריו, ונתן בו נפש יודעת ומשכלת. שאלולי הנפש שחננו האל – יהיה כסוס כפרד אין הבין. ויעריך במחשבתו כמה וכמה ראוי להיזהר בעבודתו ברוך הוא."

עוד כתבות שיעניינו אותך