אחרי הביזיון: במשכן לאומנויות הסירו את המיצג המבזה את שם השם
(צילום: גוגל מפות)

חדשות

אחרי הביזיון: במשכן לאומנויות הסירו את המיצג המזעזע

הסרת המיצג הגיעה בעקבות לחץ שהפעיל יו"ר ארגון להב"ה לצד דרישה של ח"כ אבוטבול מש"ס: ״לא יעלה על הדעת כי מיצג פוגעני זה ימשיך להיות מוצג במוזיאון מסובסד מטעם המדינה ודומה מיצג זה לליל הבדולח בגרמניה"

   
אחרי הביזיון: במשכן לאומנויות הסירו את המיצג המבזה את שם השם
(צילום: גוגל מפות)
אא

במשכן לאמנויות עין חרוד החליטו להסיר מהתערוכה את יצירת האומנות שבה שורף האומן את שם ה' הכתוב על דף נייר גדול. כך דווח בערוץ 7.

ח״כ משה אבוטבול מש"ס יצאה אתמול בדרישה משר התרבות להסיר את המיצג הפוגעני בקודשי ישראל ממוזיאון עין חרוד.

״לא יעלה על הדעת כי מיצג פוגעני זה ימשיך להיות מוצג במוזיאון מסובסד מטעם המדינה ודומה מיצג זה לליל הבדולח בגרמניה שחוללו שמות קודש וספרי קודש רבים לפני השואה האיומה".

עוד אמר אבוטבול: "אני מבקש את התערבותך המיידית להסרת הנגע -המיצג הפוגעני - אשר מבקש לחלל את אשר קדוש ביותר לעם היהודי ובכלל. אוסיף כי לצערי לו היה מיצג במוזיאון אשר יש בו חילול הקוראן או הברית החדשה או כל דת אחרת, או שהיה מיצג אשר יש בו סממנים של הדרת נשים או פגיעה מגדרית".

"אני מאמין כי אז נחפזים היו חברי הכנסת מהצד השמאלי ומן הסתם אף אתה לתקוף ולהוקיע זאת. שתיקה שלך בעת הזו עלולה להתפרש בעיני הציבור הרחב ובעיני הנהלת המוזיאון כהסכמה לדבר חלילה, ויפה שעה אחת קודם״.

להלן המכתב המרגש של חבר הכנסת משה אבוטבול לשר התרבות חילי טרופר על דרישתו להסרת המיצג ששורף את שם אלוקים המפורש  במוזיאון עין חרוד
אחרי הביזיון: במשכן לאומנויות הסירו את המיצג המזעזע

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך