התפרצות הקורונה המחודשת: 110 חולים אובחנה ביממה האחרונה
(צילום: Mario Hagen/shutterstock)

חדשות

התפרצות הקורונה המחודשת: 110 חולים אובחנה ביממה האחרונה

ראש הממשלה נפתלי בנט: "בממשלה מתייחסים לעלייה בתחלואה בקורונה כהתפרצות חדשה של הנגיף. המטרה שלנו היא לקטוע אותה"

   
התפרצות הקורונה המחודשת: 110 חולים אובחנה ביממה האחרונה
(צילום: Mario Hagen/shutterstock)
אא

משרד הבריאות הודיע כי ביממה האחרונה אובחנו 110 חולי קורונה חדשים, וכעת מספרם הכולל עומד על 840,144. עוד עולה מהנתונים כי מספר החולים הקשים עומד על 27 ומספר הנפטרים הכולל עומד על 6,428 מפרוץ המגפה.

מנכ"ל משרד הבריאות חזי לוי המליץ לחסן ילדים בני 15-12 באופן גורף, מלבד אלו שהחלימו מהנגיף. יש לציין כי קופות החולים ישלחו הודעות להורים להביא את ילדיהם להתחסן. מטעם המשרד נמסר כי "לאחר שבארצות הברית חוסנו עד כה 2.5 מיליון נערים ונערות ללא תופעות לוואי מיוחדות, נצבר ניסיון משמעותי ביחס לחיסון בני נוער בגילאי 15-12, על מנת להמשיך ולהרחיב את החיסון".

ראש הממשלה נפתלי בנט אמר  בהצהרה שמסר בנתב"ג כי "בממשלה מתייחסים לעלייה בתחלואה בקורונה כהתפרצות חדשה של הנגיף. המטרה שלנו היא לקטוע אותה, לקחת דלי מים ולשפוך על האש כשהיא עוד קטנה".

בדבריו קרא להימנע מנסיעות לחו"ל: "אני מבקש ממי שלא צריך לצאת לחו"ל - שלא ייצא". הוא הוסיף כי "אנחנו קוראים באופן רשמי לכל הילדים ובני הנוער מגיל 12 ומעלה להתחסן בהקדם האפשרי", וציין כי תוקף מנות החיסון שיש כיום במלאי הוא סוף חודש יולי, ולכן יש להתחסן עד 9 ביולי. עוד אמר בנט כי הוא "ממליץ לשוב ולעטות מסכות במקומות סגורים".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך