(צילום: Alex Ragen/shutterstock) מאת לשכת העיתונות הממשלתית, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=91218270

חדשות

בגיל 94 - נפטר השופט שהסדיר את מעמדם של בני הישיבות

השופט צבי טל ז"ל הלך לעולמו הבוקר בגיל 94. ח"כ ארבל מש"ס ספד לו: "זכה להרבות תורה בישראל עם פעולותיו הרבות המקדשות את מעלתם של מעתיקי השמועה, לומדי התורה".

   
(צילום: Alex Ragen/shutterstock) מאת לשכת העיתונות הממשלתית, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=91218270
אא

שופט בית המשפט העליון לשעבר צבי טל הלך הבוקר (שלישי) לעולמו בגיל 94. השופט טל עמד בין השאר בראש "ועדת טל" להסדר דחיית שירות לבחורי ישיבה. טל נולד בשם צבי טייטלבוים בפולין ובגיל שמונה עלה לארץ עם הוריו.

בשנת 1994 מונה לשופט בבית המשפט העליון, בכיסא של "השופט הדתי", במקומו של המשנה לנשיא מנחם אלון, ופרש לגמלאות בשנת 1997.

בשנת 1998 מונה ליו"ר ועדת העזבונות, העוסקת בחלוקתם של עזבונות שניתנו למדינה. בדו"ח מבקר המדינה לשנת 2002 נמתחה עליו ביקורת בנימוק של ניגוד אינטרסים. בעקבות זאת נפתחה נגדו חקירה פלילית, שהסתיימה בהחלטה לסגור את התיק, לאחר שהחקירה העלתה שפעל בתום לב.

בשנת 1999 מונה לעמוד בראש ועדה שתדון בהסדר דחיית שירות לבחורי ישיבה, ועדה שנקראה על שמו "ועדת טל". על-פי המלצות הוועדה אושר בכנסת החוק המכונה "חוק טל".

היה נשוי לחנה, בתו של הסופר, העיתונאי והעסקן הירושלמי דב נתן ברינקר, ונכדתו של הסופר הירושלמי אליהו יוסף ריבלין. לזוג נולדו שישה ילדים. ב-25 באוקטובר 1973, בסופה של מלחמת יום הכיפורים, נהרג בנם משה.

חבר הכנסת משה ארבל (ש"ס) ספד לטל: "כואב הבוקר את לכתו בשיבה טובה של השופט ר׳ צבי אלימלך טל ז"ל. הוא היווה דוגמה ומופת לאהבת התורה. זכה להרבות תורה בישראל עם פעולותיו הרבות המקדשות את מעלתם של מעתיקי השמועה, לומדי התורה".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך