האב ששכל את בנו באסון מירון: "די לעריפת הראשים"
הרב אביגדור חיות (ארכיון הערוץ)

חדשות

האב ששכל את בנו באסון מירון: "די לעריפת הראשים"

הרב אביגדור חיות, אביו של ידידיה משה ז"ל שנהרג ב'אסון מירון' אמר מתנגד לוועדת החקירה במתכנתה. לדבריו: "אם מטרת ועדת החקירה הממלכתית היא רק לחפש אשמים - אז חבל על הכסף"

   
האב ששכל את בנו באסון מירון: "די לעריפת הראשים"
הרב אביגדור חיות (ארכיון הערוץ)
אא

הסערה סביב הקמת ועדת חקירה ממלכתית שתבדוק את אירועי מירון, הרב אביגדור חיות ששיכל את בנו באסון אמר לרדיו 'קול חי' כי במידה ומדובר בוועדה שתכליתה עריפת ראשים בלבד אזי "חבל על המאמצים", כלשונו.

"אנחנו מברכים על ועדת חקירה רק אם המטרה של היא טיפול מקצועי, אם המטרה שלה היא עריפת ראשים אז באמת חבל על ה-6 מיליון שקלים הללו, כי מציאת האשם לא תחזיר לנו את הנפטרים. אנחנו רק רוצים לדעת שננקטו כל האמצעים האפשריים על מנת שהאירוע הזה יתקיים בצורה טובה", אמר.

לדבריו "אני מצפה תקום ועדת חקירה שתדע לטפל במשפחות ולא להשתמש בהן ככלי פוליטי, אם זו המטרה של הוועדה אז כל הכבוד – אם יש להם מטרות אחרות, אז חבל שעושים הון פוליטי על חשבון המשפחות".

"אנחנו לא סומכים על שום ועדת חקירה כזו או אחרת, אנחנו מצפים לראות תוצאות", מדגיש חיות. "אנחנו מצפים שהוועדה תדע להכיל ולשתף את כל הגורמים האפשריים לדעת שאמת מדובר במקום קדוש ולהכיר את האופי של הציבור החרדי, אבל אם זו ועדה שקמה רק כדי להגיד 'הקמנו ועדה', אז אני לא חושב שזה יועיל לאף אחד ובאמת מראש חבל של המאמצים".

חיות נשאל במהלך הריאיון לגבי ההודעות שיוצאות לתקשורת בשם משפחות הנספים: "לא היינו מעורבים בשום תהליך, מבחינתי אין שום גוף שנקרא 'ועד המשפחות'. יש לנו סך הכל קבוצה שבה אנחנו מדברים בינינו לבין עצמנו. מטבע הדברים מדובר ב-43 משפחות שהאופי שונה ביניהם ואין אף אחד שיכול היום לבוא ולומר אני מדבר בשם המשפחות, גם אני שאני מדבר איתך כרגע אני מדבר בשם עצמי בלבד".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך