החלטה מקוממת של השרה ממרצ: תיאסר הפרדה בשמורות הטבע
(צילום: Vered Barequet/shutterstock)

חדשות

החלטה מקוממת של השרה ממרצ: תיאסר הפרדה בין גברים לנשים

השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג הודיעה כי תתנגד לכל חקיקה בנושא הפרדה מגדרית ברחצה בשמורות הטבע. גפני: "הוראה פרימיטיבית וחשוכה"

   
החלטה מקוממת של השרה ממרצ: תיאסר הפרדה בשמורות הטבע
(צילום: Vered Barequet/shutterstock)
אא

השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג ממרצ יצאה בהחלטה מקוממת לפיה תיאסר הפרדה בין גברים לנשים בשמורות הטבע.

הודעת השרה לאחר מכתב שנשלח מטעם רשות הטבע והגנים למשרד המשפטים בחודש שעבר שבו הובעה כוונה לקדם חקיקה להפרדה מגדרית ברחצה. המכתב יצא בעקבות החלטת משרד המשפטים להשהות את הפיילוט ולאחר שמטעם היועמ"ש הובהר כי לרשות אין סמכות לפעול בנושא.

השרה זנדברג אמרה כי "הפרדה מגדרית היא סוג של הדרה ומהווה פגיעה מהותית בשוויון. ביהמ"ש האמריקאי קבע כבר בשנות ה-50 ש'נפרד זה לא שווה'. על רקע מציאות של הפרדה הולכת וגוברת בישראל בשנים האחרונות בתחבורה הציבורית, בהשכלה הגבוהה ובאירועים, אין מקום להרחיב עוד את ההפרדה במרחב הציבורי".

"לאחר קביעת היועמ"ש שאין סמכות להפרדה, אתנגד לכל חקיקה בנושא ולהלבנת ההפרדה במרחב הציבורי", הוסיפה השרה זנדברג.

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני הגיב: "הוראתה של השרה החדשה להגנת הסביבה תמר זנברג שלא לאפשר לרשות הטבע והגנים שתהיינה שעות נפרדות לגברים ונשים ב-2 מקורות מים, היא הוראה פרימיטיבית וחשוכה הפוגעת בגברים ונשים, יהודים וערבים. על פי ההוראה, כל מי שאורח חייו שונה מאורח חייה של השרה החדשה, לא יהנה ממקורות המים ברשות הטבע והגנים אפילו לא לזמן קצר".

ואילו ח"כ ישראל אייכלר תקף בחריפות את הממשלה. "שוב אנו עדים לשיטת הקומוניזם הקורא לחושך אור ולאור יקראו חושך. לאפליה והדרה ומלחמה, יקראו צדק שוויון ושלום. לכל עוול ועושק יקראו תיקון עולם.

"ממשלת ההונאה והרוע, דורסת בגלגלי המהפכה, את כל זכויות האדם וערכי היהדות. הכל בשם ה"נאורות והשוויון".

"כך גם הצהרתה של השרה להגנת הסביבה, להדרת שומרי המצוות, מכל נחלי הארץ אין כניסה ליהודים, השומרים על גדרי הצניעות היהודית כהלכה. כמוה הניסיון להפעיל תח"צ בשבת, בשעה שבימות החול מתעללים בנוסעים בתחנות עמוסות בהמתנה בכיליון עיניים לאוטובוס שאינו מגיע.

"גירוש היהודים החרדים מנחלי הארץ ודיכוי משתמשי התח"צ, ממחיש לנו את כוונותיה של הממשלה הרעה. הדרת אוכלוסייה שלמה של אזרחי ישראל לא תהיה רק באוטובוסים ובמעיינות ונחלים, אלא בכל תחומי החיים''.

את דבריו חתם אייכלר באומרו כי "אסור לאפשר את נשיאת שם השוויון להדרה אכזרית שכזו. נעשה ככל שביכולתנו להילחם בכל בכלים הפרלמנטריים העומדים לרשותנו, כדי לחשוף את מזימות משטר הכפייה החילוני בכל החזיתות".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך