"רוצח המונים" נשיא חדש לאיראן - בישראל מודאגים
(צילום: Farzad Frames/shutterstock)

חדשות

"רוצח המונים" נשיא חדש לאיראן - בישראל מודאגים

אברהים ראיסי ניצח בבחירות לנשיאות באיראן, ובישראל מודאגים: "במקום להיחקר על פשעי מלחמה, על רצח המוני ועינויים - אברהים ראיסי נבחר לנשיאות".

   
"רוצח המונים" נשיא חדש לאיראן - בישראל מודאגים
(צילום: Farzad Frames/shutterstock)
אא

דאגה בישראל: המועמד השמרן אברהים ראיסי ניצח בבחירות לנשיאות באיראן, כך הודיע משרד הפנים במדינה.

28  מיליון אזרחי איראן השתתפו בבחירות לנשיאות, מקרב 59 מיליון בעלי זכות הצבעה במדינה. המועמד במירוץ לנשיאות, הכלכלן עבד אל־נאסר המאתי, התקשר לראיסי לברכו עוד בטרם פרסום התוצאות הרשמיות.

 המנהיג העליון של אירן עלי חמנאי אמר בברכתו לנשיא אירן הנבחר ראיסי כי "המנצחת הגדולה בבחירות אתמול היא האומה האיראנית. האומה האירנית עמדה שוב נגד תעמולת כלי התקשורת של שכירי החרב והתגברה על פיתוי הפושעים והרוצחים".

עוד אמר כי "אירן הראתה את נוכחותה בלב הזירה הפוליטית במדינה למרות תלאות העניים, למרות התפרצות המגפה ולמרות ההפרעות במהלך יום ההצבעה. הנוכחות הגדולה והמרגשת בבחירות הוסיפה עמוד נוצץ של כבוד לספר ההיסטוריה של אירן".

משרד החוץ פרסם הערב הודעה רשמית העוסקת בבחירתו של אברהים ראיסי לתפקיד נשיא איראן, בבחירות שנערכו אתמול. במשרד החוץ כינו את ראיסי "הנשיא הקיצוני ביותר עד כה". 

"לאחר שהמנהיג העליון הכתיב לציבור האיראני במי הוא יכול לבחור, פחות ממחצית מאזרחי המדינה, הזכאים להצביע, בחרו בנשיא הקיצוני ביותר שהיה עד כה. 'הקצב מטהרן', הוקע בצדק על ידי הקהילה הבינלאומית בשל תפקידו הישיר בהוצאות להורג של למעלה מ-30 אלף איש", מסרו ממשרד החוץ.

עוד נמסר בהודעה כי מדובר ב"דמות קיצונית, אשר מחויבת לתכנית הגרעין הצבאית של איראן, אשר מתקדמת במהירות. בחירתו מבהירה את כוונותיה של איראן ועליה לעורר דאגה בקרב הקהילה הבינלאומית. יותר מתמיד, יש לעצור את תכנית הגרעין של איראן באופן מיידי, ללא הגבלת זמן. יש לפרק את תכנית הטילים האיראנית ולהתמודד בחריפות עם קמפיין הטרור העולמי של המדינה".

ארגוני זכויות אדם הגיבו לבחירתו וזעמו: "במקום להיחקר על פשעי מלחמה, על רצח המוני ועינויים - אברהים ראיסי נבחר לנשיאות", תקפה מזכ"לית אמנסטי, אגנס קלאמארד.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך