זעם בציבור החרדי והמסורתי - מיכאלי תפעיל תחבורה ציבורית בשבת
(צילום: Jose HERNANDEZ Camera 51/shutterstock)

חדשות

זעם בציבור החרדי והמסורתי - מיכאלי תפעיל תחבורה ציבורית בשבת

זעם בציבור שומר המצוות בארץ בשל כוונתה של שרת התחבורה החדשה לקדם תחבורה ציבורית בשבת בניגוד לסטטוס קוו

   
זעם בציבור החרדי והמסורתי - מיכאלי תפעיל תחבורה ציבורית בשבת
(צילום: Jose HERNANDEZ Camera 51/shutterstock)
אא

זעם במפלגות החרדיות בשל כוונתה של שרת התחבורה החדשה - מרב מיכאלי לאפשר הפעלת תחבורה ציבורית בשבת בכל הרשויות המקומיות שיחפצו בכך.

על פי הדיווח בחדשות 12 מיכאלי מתכננת להעביר סמכויות לרשויות המקומיות בסוגיית הפעלת התחבורה הציבורית בשבת, ובכך לאפשר לרשויות שירצו בכך לקבוע בעצמן את המדיניות בתוך הערים.

ח״כ יעקב ליצמן מיהדות התורה הגיב על הודעת השרה מרב מיכאלי להפעלת תחבורה ציבורית בשבת:

״צעדי ההרס לצביונה היהודי של המדינה ופגיעה במסורת ישראל יצאו לדרך, בהכרזה מבישה של שרת התחבורה להנהגת תחבורה ציבורית בשבת וחג. מר בנט שסיפר לנו על וטו של ׳ימינה׳ לנושאי דת מאפשר את הפגיעה בסטטוס קוו, תוך חילול יום המנוחה הלאומי. בושה וחרפה״.

ח״כ ינון אזולאי מש"ס אמר בתגובה ליוזמה: "הכרזה זו אינה אלא כדי למחוק את הסטטוס קוו הקיים מזה עשרות שנים ולחלל את יום המנוחה היהודי, לפגוע בקדושת השבת שהינה זכר לברית עולם. מיעוט אלים וצעקני מנסה לכפות את דעתו על רוב העם אשר רוצה לשמור שבת ורוצה לשמור על הזהות היהודית כאן במדינת ישראל".

לסיום דבריו אמר: "אני קורא לראש הממשלה נפתלי בנט: אל תיתן ידך לדבר. המשך במורשת קודמך אשר לא אפשרו לכבות את נר השבת".

ח"כ אוריאל בוסו הגיב אף הוא לסאגה ואמר כי "חלק מההסכמים ומהמחטפים שנחתמו מתחת לשולחן בכדי להגשים לבנט את חלומו, זו הפגיעה בסטטוס קוו וחילולי השבת, לא מפתיע שירב מיכאלי יוצאת בבשורה לתומכיה ממדינת תל אביב, המפתיע הוא איפה קולם של רבני הציונות הדתית, נוכח חילולי השבת הצפויים להתרחש עם הקמת הממשלה, שהערב נחשף החלק השני בהונאה הגדולה של ממשלת השמאל".

 

עוד אמר כי "שקד הצהירה שהם ישלטו ויהיה להם וטו בנושאי הדת, אם ככה נראה הווטו שלהם על תחבורה ציבורית בשבת מדאיג יהיה לראות את הוטו שלהם בנושאים ביטחוניים מול השמאל".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך