סגולת המטבע של רבי משה בישי מימון זצוק”ל
(צילום: Nilo the great/shutterstock)

סגולות

סגולת המטבע של רבי משה בישי מימון זצוק”ל

סיפורי מפעים להילולת רבי משה בישי מימון שחל בי"א בתמוז, יום המסוגל לישועות בהדלקת נר | צפו ברב יקיר בוטה בערוץ 2000

   
סגולת המטבע של רבי משה בישי מימון זצוק”ל
(צילום: Nilo the great/shutterstock)
אא
(צילום: Nilo the great/shutterstock)

הילולת הגאון המקובל רבי משה בישי בן מימון בי"א בתמוז שקבור בבית העלמין הישן בבאר שבע לאחר שהובא מחוץ לארץ, חשוב מאוד למי שרוצה לזכות בישועות ללכת לקברו או להדליק נר ביום זה ולבקש ישועה.

מספר הרב שהוא מצאציו שישנה מסורת שהוא משויך להרמב"ם ולאחר מכן עד למשיח ה' דוד המלך במגילת יוחסין שמתוארת דורות אחורה וזה מראה על מעלתו.

סיפורי ניסים רבים נקשרו בשמו. כך למשל שהגיעה ביתו ושאלה האם ירצה לשתות קפה והשיב לה שכן. כשחזרה עם 2 כוסות שאל אותה הרב למי זה וענתה לאיש המבוגר שישב לידך ולמד.

הבין הרב שהיא ראתה את אליהו הנביא שהגיע ללמוד איתו והשביע אותה שלא תספר זאת אלא רק לאחר 120 שנה לאחר פטירתו. מדהימה עד כמה מעלתו 

בהקשר הזה הגיע אדם שסיפר שהוא העלה את עצמותיו של הרב מחוץ לארץ שם טומנים את הנפטרים בארונות בגלל טומאת ארץ העמים ושמים את העפר רק על העיניים הטבור ומקום הברית כדי שיהיה לעתיד לבוא גלול מחילות. לעומת זאת בארץ טומנים בעפר כי האדמה קדושה.

לכן העלו אותן לארץ לבית הקברות הישן בבאר שבע. וכשפתח האיש את הארון, כי לא יכל להתאפק, הוא נדהם לגלות שעשרות שנים לאחר מכן, במקום המצב הרגיל שלא נשאר כלום חוץ מעצם הלוז, במקרה הזה יצא אור גדול ועצום. הוא נשאר שלם כאילו הוא עוד שנייה קם.

ובאמת מי שרוצה ישועה כדאי לו להדליק נר ולבקש בזכות רבי משה בישי בן מימון אם זה להצלחה, לרופאה ולכל עניין שיש בו לאדם צורך לישועה. כך מקובל במשפחתו של הרב שזה אכן עובד.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך