הרבנית קנייבסקי נפטרה מדום לב. מה אמר הגר"ח קנייבסקי?
(צילום: דוד זר)

יהדות

הרבנית קנייבסקי נפטרה מדום לב. מה אמר הגר"ח קנייבסקי?

כוחה של התפילה גדול מאוד, אמנם השטן מנסה למנוע מאיתנו את זה אבל אחרי שתקראו את הסיפורים הבאים, תבינו מדוע ההשפעה היא עצומה. צפו

   
הרבנית קנייבסקי נפטרה מדום לב. מה אמר הגר"ח קנייבסקי?
(צילום: דוד זר)
אא
(צילום: דוד זר)

הרב אבידן סנדרוסי במסר מבהיל על כוחה של התפילה ועל העוצמות שהיא יכולה לפעול בסיוע של הקב"ה ועל כך שבגלל זה יש לפעמים מצב שבו הקב"ה מעלים ממנו את הגזירה כדי שלא נתפלל.

הסיבה היא שיש לגדולי הדור ולצדיקים וכן לכל אדם כאשר מתפללים בצורה המונית ובתפילה של אנשים רבים על דבר מסווים את הכוח לבטל גזירות או לשנות מציאות.

לכן, כאשר יש גזירה או רצון שמשהו יקרה ללא יכולת לשנות, לבטל או להשפיע- הרי שיש גזירה והקב"ה לא מודיע את זה לאנשים כדי שלא יוכלו להתפלל על כך.

דוגמא מצמררת היא השואה שעליה אמר גדול הדור בדור הקודם החזון אי"ש, הרב אברהם ישיעהו קרליץ, ביידיש שמדובר בגזירה שנתעלמה מהצדיקים וממנו ולכן אי אפשר היה לבטל אותה.

וכך קרה גם עם מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שכאשר התפלל על המקובל הרב ויינטרוב שהיה חולה מאוד במשך תקופה ארוכה והזכיר את שם אימו כמקובל אך פעם אחת הוא לא זכר את שמה ולכן לא התפלל.

כאשר שאל את הנהג שלו התברר שבאותו יום שהלא הזכיר אותו בתפילה הוא נפטר, וכך גם עם הרבנית בת שבע, רעייתו של הרב שנפטרה בשבת בצהריים מדום לב.

אמר הרב שאם זה היה ביום רגיל והיו שומעים על כך ומתפללים בכוונה מאות אלפי אנשים הרי שלא הייתה אפשרות לפטירתה כי כוחה של התפילה עצום וגדול.

ומספר הרב שפנה אליו המקובל הרב דב קוק מטבריה ואמר שיתפללו עליו כאשר היה חולה והנה פעם אחת שהרב לא התפלל שאל אותו הרב דב קוק מדוע ושלא יחשוב שהרב לא מרגיש בכך שלא מתפללים עליו... מבהיל!

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך