צמרמורת: הרב חיים קנייבסקי בסגולה להינצל מחבלי משיח
(צילום: דוד זר)

אחרית הימים

צמרמורת: הרב חיים קנייבסקי בסגולה להינצל מחבלי משיח

שאלות מרתקות בעניין הגאולה שנשאל הרב קנייבסקי ומופיעות בחוברת מיוחדת שכדאי להכיר וללמוד ממנה ובכך לזרז את המשיח

   
צמרמורת: הרב חיים קנייבסקי בסגולה להינצל מחבלי משיח
(צילום: דוד זר)
אא
(צילום: דוד זר)

הרב יהודה סעדיה מביא הלכות מרתקות מפיו של מרן שר התורה הרב חיים קנייבסקי שליט"א כפי שהובאו בספר שו"ת ממנו לומד הרב כל יום.

ההלכות מובאות לאור שאלות שהרב נשאל עם צילום כתב ידו וכן הערות, כך למשל ישנם מספר שאלות הנוגעות לתקופה זו של אחרית הימים.

לדברי הרב קנייבסקי אנחנו ממש בפתח של הגאולה ושל ימות המשיח. אם כך מה מעכב את המשיח? על כך ישנם מספר דברים שעלינו לדעת.

ראשית - אדם שעוסק בתורה ובגמילות חסדים יזכה להיגאל ולהיות בביאת המשיח בשל מעשיו, כמו כן, התארח נכדו של הרב באולפן ערוץ 2000 וענה על השאלה החשובה מדוע המשיח מתעכב ועדיין לא מגיע?

לדבריו, סבא שלו הרב קנייבסקי ענה שהכל קשור למילה אחת- לוותר. בנוסף הרב נשאל מה עלינו לעשות כדי לזרז ולהחיש את ביאת המשיח ואת תקופת הגאולה.

על כך ענה הרב- ללמוד הלכות שמיטה ויובל ברמב"ם. הדבר נובע מאמרת חז"ל בגמרא במסכת סנהדרין "שאין בין דוד בא (כלומר המשיח) אלא בומצאי שביעית".

מכאן אנחנו לומדים שאדם הרוצה לצאת מהצרות הפרטיות שלו ובנוסף לזרז את הגאולה ללמוד את ההלכות האלו כי אנו רואים שהם מסוגלים להביא את המשיח.

המשיח בא כאשר שנת השמיטה מסתיימת או היובל שהוא למעשה בסיום 50 שנה של שבע פעמים של קיום מצוות שמיטה ולאחר מכן יתקע בשופר גדול כמו שמתואר אז תרצה הארץ את שבתותיה בבחינת שבת עולמים שזאת הגאולה 

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך