מרן רה"י בהתבטאות חריפה: "ממשלה חדשה עם גזירות על הדת"
קרדיט צילום: בעריש פילמר

חדשות

מרן רה"י בהתבטאות חריפה: "ממשלה חדשה עם גזירות על הדת"

מרן הרב אדלשטיין תקף בשיעורו השבועי את הקמת הממשלה החדשה: "עכשיו ידוע המצב שיש ממשלה חדשה, שיש להם כוונה, ואומרים את זה בגלוי, שהם רוצים גזירות להעביר על הדת, דברים כאלה, על דיני התורה, לא לפי דיני התורה! ככה זה התכנית".

   
מרן רה"י בהתבטאות חריפה: "ממשלה חדשה עם גזירות על הדת"
קרדיט צילום: בעריש פילמר
אא
קרדיט צילום: בעריש פילמר

מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין התייחס במהלך שיעורו השבועי לממשלת השמד של בנט ולפיד, והתבטא כי יש להתחזק בתפילה ובלימוד התורה גנד ממשלת "גזירות הדת".

את דבריו פתח ראש הישיבה: "עכשיו ידוע המצב שיש ממשלה חדשה, שיש להם כוונה, ואומרים את זה בגלוי, שהם רוצים גזירות להעביר על הדת, דברים כאלה, על דיני התורה, לא לפי דיני התורה".

"ככה זה התכנית, אז מה עושים? מה העצה? זה תלוי בזכויות! כשיש זכויות אין הפרעות, כשיש זכויות, הבא ליטהר מסייעין אותו, כשיש זכויות אין הפרעות".

"אז זה תלוי עכשיו מה יהיו הזכויות שלנו, כמה שאנחנו נעשה מה שאנחנו חייבים לעשות, תורה, ומעשים טובים, וכל התרי"ג מצוות, בין אדם לחברו ובין אדם למקום, שהכל יהיה בשלמות, בלי נגיעות, שהיצר הרע לא ישחד, בלי יצר הרע, נגד היצר הרע! אז הזכויות האלה נותנים זכויות שאין קשיים ואין הפרעות, ויש סייעתא דשמיא. זה המציאות".

"זאת אומרת בעצם ככה, גם אם לא היו גזירות, בין כך חייבים, חייבים לעסוק בתורה ובמעשים טובים, כל אחד כפי כוחו כל מה ששייך, רק מה? כשיש גזירה זה מעורר יותר! מתעוררים יותר! בלי גזירות אז אפשר לשכוח, וכשיש גזירות זה מזכיר לנו לא לזלזל, אז הגזירות זה לטובתנו, לטובתנו כדי להתעורר ולהתחזק בכל מה שצריך חיזוק".

מרן ראש הישיבה הוסיף ואמר כי, "יש הרי אומרים בימים נוראים: ותשובה ותפילה וצדקה מעבירין את רוע הגזירה, כשיש גזירה איך מעבירים את הגזירה? עם תשובה! תשובה זה מה שאנחנו דיברנו, תשובה על תורה, תשובה, ותפילה גם נכון, לבקש רחמי שמים, צריך גם תפילה, וצדקה זה עוד מעשים טובים, בזכות הצדקה מידה כנגד מידה, כשאדם נותן [הוא זוכה] מידה כנגד מידה, בזכות הצדקה, צדקה זה דבר עצום מה שאדם זוכה על ידי זכות הצדקה".

לסיום אמר מרן ראש הישיבה, "יוצא שבעצם גם בלי כל הגזירות, אז עסק התורה יש חיוב, אפשר לעסוק בתורה ואינו עוסק כי דבר השם בזה כתוב, עסק התורה זה חיוב גמור גם בלי גזירות, והגזירות רק מזכירים לנו את החיוב, לעסוק בתורה, זה חיוב, אחרת אם לא אז כי דבר השם בזה והמשך הפסוק זה איום ונורא, כי דבר השם בזה, [רחמנא ליצלן]".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך