"ויתרתי על שנה מחיי בשבילך": המכתב שכתבה המאזינה לרב אלקיים
מתוך התוכנית של רב דוד אלקיים והקראת המכתב של המאזינה

יהדות

מאזינה לרב דוד אלקיים: "ויתרתי על שנה מחיי בשבילך" - המכתב שלא ישאיר עין אחת יבשה

המכתב המרגש שכתבה מאזינה לרב דוד אלקיים, שחלה בקורונה והיה במצב אנוש, הוקרא במהלך השידור וגרם לרב, למי שנמצאים באולפן ולמאזינים התרגשות גדולה ולהוזלת דמעות. צפו

   
"ויתרתי על שנה מחיי בשבילך": המכתב שכתבה המאזינה לרב אלקיים
מתוך התוכנית של רב דוד אלקיים והקראת המכתב של המאזינה
אא
מתוך התוכנית של רב דוד אלקיים והקראת המכתב של המאזינה

המכתב המרגש של סופיה אביטל נפתח בכך שהיא שמעה על כך שהרב במצב קשה מאוד בשל מגיפת הקורונה ושמצבו ממשיך להיות לא טוב.

הכותבת מתארת שהיא נעזרה ברב בכל כך הרבה סיטואציות- של פסיקת הלכה למשל בפסח, חיזוק ודברי תורה וכמובן מה שמייצג את פועלו של הרב- תפילתו בקברות הצדיקים על המאזינים: "אני מתפלל עליכם"

גישתו המיוחדת של הרב היא זו שגרמה לאנשים רבים לעקוב בדאגה אחר מצבו והאישה כותבת שהיא התפללה על הרב בכל הזדמנות במהלך היום, אמירת פרקי תהילים עם חברותיה, הדלקת נרות לצדיקים ונרות שבת ואפילו, וזה מצמרר במיוחד, להעניק לו שנה מחייה בשל הצורך הגדול שהם זקוקים רב, לברכותיו ולהדרכותיו.

הכותבת שואלת בכאב מדוע הקב"ה עושה פמליה לצדיקים שבשמים ואינו משאיר באצלנו גם את הצדיקים? בנוסף, מעטים הצדיקים שהתנדדנו בין שמים וארץ והבריאו והחלימו כמו הרב.

הרב קורא את המכתב המתאר את התפילות, הדאגה, כסיסת הציפורניים, התפילות בכוונה, ההפצה בקבוצות הווצאפ וההתבודות שנעשתה לראשונה בגלל המצב וכך גם התפילות בלילה בזעקה לאבא שבשמים.

הרב מתאר כיצד הוא ישב עם אשתו והם קראו את מכתבה של סופיה אביטל וממש בכו מהתרגשות. עד כמה אהבה יש בעם ישראל, ועד כמה צריך ללמד זכות האחד על השני

כעת חוזר הרב אלקיים לתוכנית האהובה עם הרב ארוש בערוץ 2000

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך