האופנוען תקף את האב ובנו: "אתם יהודים, המקום שלכם לא פה"
אילוסטרציה (צילום: OlegRi/shutterstock) ווידאו: באדיבות המצלם

חדשות

האופנוען תקף את האב ובנו: "אתם יהודים, המקום שלכם לא פה"

אופנוען תקף אב ובנו בטיילת יפו, נגח באב באמצעות הקסדה וחבריו ריססו אותם בגז פלפל. בין היתר קרא התוקף לעבר הבן "אתם יהודים, המקום שלכם לא פה". למרות שפרטי התוקף מצויים בידי המשטרה, טרם הוגש נגדו כתב אישום.

   
האופנוען תקף את האב ובנו: "אתם יהודים, המקום שלכם לא פה"
אילוסטרציה (צילום: OlegRi/shutterstock) ווידאו: באדיבות המצלם
אא
אילוסטרציה (צילום: OlegRi/shutterstock) ווידאו: באדיבות המצלם

אב ובנו הותקפו בטיילת יפו ללא סיבה על ידי אופנוען וחבריו. האופנוען נגח באב אמצעות קסדתו, וחבריו ריססו אותם ואת שני כלביהם בגז פלפל. התוקף אף קרא לעבם קריאות גזעניות. המשטרה עצרה את האופנוען התוקף בזכות מצלמת הרכב שתיעדה את האירוע, אולם טרם הוגש נגדו כתב אישום.

התקיפה אירעה לפני כשלושה שבועות, בעיצומו של מבצע 'שומר החומות'. ל', כבן 50, ובנו י' בן ה24 נסעו בטיילת העיר יפו, כשלפתע נצמד לצידו הימני של רכבם רוכב אופנוע, ובהמשך אף  חסם את דרכם, זאת ללא כל סיבה נראית לעין.

לפי תיעוד מצלמת הרכב, חברו לאופנוען רוכבי אופניים ואופנוע נוספים. האופנוען התקדם לכיוון הבן שנהג ברכב, ולאחר מכן הקיף את הרכב לכיוון המושב ליד הנהג, בו יש האב, שהיה פצוע עקב  תאונה קודמת. 

האב תיאר כי "הוא בא לנפץ לבן שלי את החלון. באינסטינקט של אבא יצאתי מהרכב, למרות שאני פצוע, כדי למשוך אותו אלי. הוא הקיף את האוטו ובא אלי, התחיל לדחוף אותי". 

במכתב למשטרה ששלח עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, המייצג את בני המשפחה, נכתב כי האופנוען הוריד את קסדתו וחבט באמצעותה בעוצמה בל'. התוקף אף משך בצינור ניקוז הנוזלים שהיה מחובר לאב עקב פציעתו הקודמת. בתוך כך תוקף אחר ריסס אותו ואת פנים הרכב, בו היו הבן י' ושני כלבי המשפחה, בגז פלפל. 

"הייתי מנוטרל לשלושת רבעי שעה, ריססו אותי חבל על הזמן. נכנסתי ללחץ בגלל הילד והכלבים", תיאר ל', והוסיף "אני יודע שהוא אמר לבן 'אתם יהודים, המקום שלכם לא פה'".

עוברי אורח שהיו עדים לתקיפה הזמינו אמבולנס ומשטרה. האב ובנו סבלו מקשיי נשימה עקב גז הפלפל שריססו לעברם התוקפים, ול' אף היה זקוק לטיפול בפצע מתאונתו הקודמת. האב נתן עדות ראשונה בשטח, וביקש שיאספו את מצלמות האבטחה הפזורות במקום, בהן תועדה התקיפה עצמה. 

המשטרה הגיעה אל האופנוען החשוד בתקיפה ועצרה אותו, אולם הוא שוחרר.  לא ידוע על תפיסת מצלמות האבטחה במקום, וכן טרם הוגש נגד האופנוען כתב אישום בגין התקיפה.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את האב ובנו תיאר את התקיפה "מדובר בתקיפה אנטישמית וללא כל התגרות מצד מרשיי, וכחלק מהפרעות נגד יהודים שהתחוללו בימים אלו ביפו וערי ישראל.  אנו דורשים שהמחבל התוקף ושותפיו יעמדו לדין בעבירות תקיפה החמורות ביותר  וממניע גזעני".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך