נכדו של הרב הראשי: יצחק בוז’י הרצוג נבחר לנשיא ה-11 של מדינת ישראל
(צילום: Alexandros Michailidis/shutterstock)

חדשות

נכדו של הרב הראשי, יצחק בוז’י הרצוג, נבחר לנשיא ה-11 של מדינת ישראל

בתום ספירת הקולות: מליאת הכנסת קבעה שהנשיא ה-11 של מדינת ישראל הוא יצחק הרצוג. יו"ר הסוכנות היהודית הנוכחי ובנו של הנשיא השישי ייכנס לתפקידו עוד כחודש

   
נכדו של הרב הראשי: יצחק בוז’י הרצוג נבחר לנשיא ה-11 של מדינת ישראל
(צילום: Alexandros Michailidis/shutterstock)
אא

ההצבעה לבחירת הנשיא ה-11 הסתיימה היום (רביעי) וברוב של 87 קולות מול 26, הוכרז על ניצחונו של יצחק בוז'י הרצוג. עם היבחרו אמר: "בחרדת קודש מקבל את בחירת כנסת ישראל בי".

יצחק הרצוג מי שעמד בראשות המחנה הציוני במהלכו התמודד על ראשות הממשלה מול בנימין נתניהו, זאת לאחר שכיהן זמן רב כחבר כנסת במפלגת העבודה וכשר מטעמה. הרצוג כיהן מאז פרישתו מראשות המחנה הציוני ועד כה, כיו"ר הסוכות היהודית וכיום כאמור נבחר.

הרצוג הוא בנם של אורה וחיים הרצוג, נשיא המדינה השישי שכיהן שתי קדנציות בתפקיד, מ-1983 עד 1993. אמו אורה הייתה המייסדת של המועצה לישראל יפה ופעלה רבות למען איכות הסביבה. אחיו, מייק, הוא תת אלוף במיל', וחוקר בתחום יחסי ישראל והמזרח התיכון. בנוסף סבו יצחק אייזיק הלוי הרצוג, שעל שמו הוא קרוי, היה הרב הראשי לישראל במשך כ-23 שנים, בתקופת קום המדינה.

את הקריירה הפוליטית שלו החל הרצוג כיועץ הפוליטי של ראשי מפלגת העבודה יצחק רבין ושמעון פרס. ב-1999 מונה למזכיר הממשלה של אהוד ברק כשהיה ראש ממשלה. בשנת 2005 מונה לראשונה לתפקיד שר, כשעמד בראש משרד השיכון בממשלה ה-15 שהייתה בראשות אריאל שרון.

בנאומו לאחר הניצחון אמר הרצוג כי "בחרדת קודש ובהתרגשות גדולה, הנני מקבל עליי את בחירת כנסת ישראל בי לתפקיד. אני מבקש להודות לכל אחת ואחד מחברות וחברי הכנסת על האמון שנתתם בי. אני מקבל עליי את האחריות הכבדה שהטלתם על כתפיי, מקבל את הזכות לשרת את הציבור הישראלי כולו, בתפקיד רם ונישא זה".

הרצוג הודה לפרץ וכינה אותה "גיבורה ישראלית, סמל והשראה לכלל אזרחיות ואזרחי ישראל. מרים, אני מושיט לך יד ומייחל לשיתוף פעולה פורה בינינו, למען החברה הישראלית". פרץ אמרה אחרי ההצבעה, במה שנראה כבר אז כנאום ההפסד: "זכיתי להתמודד מול אדם יקר שאני מוקירה ומעריכה. המסע שלי, שאליו יצאתי, הוא מסע שממנו למדתי. האהבה שלה זכיתי מתושבי המדינה הזו ממלאת את לבי".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך