מכתב חריף וחריג של מועצת גדולי התורה נגד ’ימינה’: "התרסה כלפי שמיא"
(צילום: דוד קשת/באדיבות המצלם)

חדשות

מכתב חריף וחריג של מועצת גדולי התורה נגד ’ימינה’: "התרסה כלפי שמיא"

מועצת גדולי התורה של דגל התורה פרסמה מכתב נגד הקמת הממשלה בראשות בנט ושקד: "התרסה כלפי שמיא, עוון מר וקשה"

   
מכתב חריף וחריג של מועצת גדולי התורה נגד ’ימינה’: "התרסה כלפי שמיא"
(צילום: דוד קשת/באדיבות המצלם)
אא

מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' בראשות מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי ומרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין, יצאה במכתב חריף נגד כל מי שנתן יד לממשלת השמאל. תוך התבטאות חריפה כי מדובר "בהתרסה כלפי שמיא".

גדולי ישראל פתחו את המכתב בהבעת כאב על הקמת הממשלה: "עגמה נפשנו לשמע הכוונה לכונן ממשלה חדשה, אשר חלק מרכזי ומשמעותי מתוכה, כולל מי שמבקשים, חלילה, לפגוע ביסודות הדת, לפרוץ פרצות חמורות בחומת היהדות, לקעקע מורשת הדורות עליה נשען בית ישראל".

כוונותיהם של אלו קשות, רח"ל, לענין שמירת השבת, שמירת היחוד של עם ישראל, פגיעה בחינוך הטהור המסור מדור לדור ועוד כיוצא באלו".

בשלב הזה עוברים גדולי ישראל לתקוף את סיעת 'ימינה' בראשות נפתלי בנט: "ותגדל התמיהה שבעתיים, ורב הכאב על חילול ה' - כאשר מי שעומדים כבסיס מרכזי להקמת ממשלה כזו, הינם חברים בסיעה הנקראת 'ימינה', המצהירים על עצמם ומציגים עצמם כיהודים מאמינים בה', שומרי תורה ומצוות".

"לא יאומן כי יסופר הדבר, ואם חלילה וחס יקום ויהיה - הרי זה מעשה שהינו התרסה כלפי שמיא ח"ו והוא עוון מר וקשה. מחשבה שאינה טובה אין הקב"ה מצרפה למעשה, ועל כן, הננו קוראים לכל יהודי מאמין בה', לכל מי שמגדיר עצמו כנוטר מסורת ובוודאי כשומר תורה ומצוות לחזור בו מכוונתו ולא לתת יד למעשה שהינו בגדר של עקירת דת ופגיעה ביסודות הלכה. וכולנו בתפילה על אחים תועים שהקב"ה יערה עליהם רוח ממרום וישובו בתשובה ולא יכשלו בשרירות ליבם".

וה' הטוב הבוחר בעמו ישראל באהבה, ישפיע שפע טוב ממרום לכל ההולכים בדרכיו, יפרוש סוכת שלומו עלינו ועל כל ישראל - ואך טוב וחסד ישיגונו כל הימים". לשון המכתב.
מכתב חריף וחריג של מועצת גדולי התורה נגד ’ימינה’: ''התרסה כלפי שמיא''

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך