תורה בצל ההפצצות: מרן הרב עובדיה חושף כיצד היה לומד במקלט החשוך
מרן הרב עובדיה

יהדות

הרב עובדיה יוסף זצ"ל: "אני זוכר היו ימים של צער, ימים של אימה"

הרב עובדיה יוסף זצ"ל בשיעור מיוחד ומרתק מספר על יום ירושלים מבחינה היסטורית ועל מה שהתרחש במהלך מלחמת ששת הימים שלאחריו שוחררה העיר ירושלים

   
תורה בצל ההפצצות: מרן הרב עובדיה חושף כיצד היה לומד במקלט החשוך
מרן הרב עובדיה
אא
מרן הרב עובדיה

במהלך שיעור מיוחד של מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף ביום ירושלים, הוא שיחזר את האירועים הגדולים שהובילו לניצחון הגדול במלחמת ששת הימים.

"צריך לדעת ולזכור את הנס הגדול שקרה לעם ישראל. צריך להודות על כך לקדוש ברוך הוא. היום נקרא יום ירושלים. היה נס בכל ארץ-ישראל. ישתבח שמו, הקדוש ברוך הוא, עשה לנו ניסים ונפלאות.

"היה רשע, נאסר, הנשיא של מצרים, היה צורר ישראל, רשע מרושע. כל הזמן היה מתהלל שיש לו מיגים. רוסיה הייתה שולחת לו מיגים. אלה המטוסים הכי יקרים, הכי חזקים. והוא היה שמח

ממשיך מרן הרב עובדיה: "ראש-הממשלה לוי אשכול היה נבוך, מה לעשות. כשדיבר ברדיו היה מגמגם. לא ידע מה לומר, הוא נבוך. הקב"ה עזר לנו".

הרב עובדיה הוסיף ותיאר את האיומים הגדולים והתחושות בירושלים באותם ימי מלחמה. כיצד הם חפרו קברים בגלל החשש להמוני ההרוגים במלחמה.

כמו כן, הוא הוסיף ומתאר גם כיצד הם השתתפו גם בביצורי ושקי חול מסביב לבתים, שכנותו עם הרב בן ציון אבא שאול, השהות שלהם במקלט ועוד, וכן את ההליכה בסמטאות בעיר העתיק בדרך לישיבה.

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך