סיפור השוד שכמעט הסתיים במוות אילולא שמירת השבת
אילוסטרציה(צילום: Robert Kneschke/shutterstock)

לקראת שבת

סיפור השוד שכמעט הסתיים במוות אילולא שמירת השבת

סיפור ניסי ומופלא מספר על אירוע שיכל להיגמר אחרת אילולי שמירת השבת החשובה גם אם נראה הדבר במבט ראשון כעניין מסרבל, כולא ומקשה על החיים | קִִראו

   
סיפור השוד שכמעט הסתיים במוות אילולא שמירת השבת
אילוסטרציה(צילום: Robert Kneschke/shutterstock)
אא

אייזיק ואלבט פרחי הם לא רק שני אחים אלא גם שותפים בחנות תכשיטים גדולה בניו יורק. ערב שבת אחד כשישבו לסעודת שבת צלצל הטלפון והושמע תא קולי מיוחד שבישר: "עליכם להגיע בדחיפות לחנות שלכם, באזור 3, הייתה פריצה". אלברט שמע את זה ורצה מיד ללכת לחנות, זה היה מבהיל ביותר.

אך אח שלו אמר לו "שבת היום, אסור". ככה נמשך הדבר. כל כמה דקות צלצל הטלפון. במשך כל הלילה וכל הבוקר, שני האחים היו חרדים. מדובר על מיליוני שקלים, תכשיטים, זהב וכסף. רק במוצאי שבת הם הגיעו ישירות לחנות. התריסים היו מוגפים וזה היה מוזר מאוד. כשנכנסו פנימה הם נחרדו לגלות שמגירות התכשיטים התרוקנו לחלוטין מהכל. היה בלאגן שלם.

אבל מה שהכי הדאיג אותם היתה הכספת. כשאייזיק ניגש לכספת הוא המתין כמה שניות. כל פעם שהקיש את הקוד וניסה לפתוח הוא חשש. לכאורה זה היה נראה בסדר.

ברגע שנפתחה הכספת, הוא גילה שם את התכשיטים ואת הזהב. לפתע נכנסה המשטרה ושאלה מדוע הם לא ענו לטלפונים. הם השיבו להם: "השבת שלנו היא יום מיוחד שבו אסור לנו לעבוד או לעשות מלאכה, לכן לא הגענו".

ואז התברר דברים מדהים, כך אמרו להם השוטרים: "הפורצים מגיעים מפתח האורור בתוך החנות ולכן הדלתות נשארות סגורות. ברגע שהאזעקה מצלצלת מגיעים בעלי החנות המבוהלים ואם הם פותחים את הכספת, מיד קופצים עליהם מהתקרה השודדים. זה יכול להיגמר גם במוות. היה לכם מזל גדול שלא הגעתם".

אמרו חז"ל: "כל השומר את השבת - השבת שומרת עליו. יותר מששמרו ישראל את השבת, השבת שמרה עליהם".

עוד כתבות שיעניינו אותך

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך